S novou aplikací mohou majitelé elektrovozů Tesla ušetřit až 20 % uhlíkových emisí
Společnost Igloo Energy spustila zkušební verzi své nové aplikace. Aplikace by měla pomoci majitelům elektromobilů Tesla ušetřit až 20 % uhlíkových emisí. Postupem času by aplikace měla být dostupná i pro ostatní výrobce elektromobilů.
Zpravodajský server Energy Digital informoval o spuštění nové aplikace pro nabíjecí stanice od společnosti Tesla. Aplikace společnosti Igloo Energy je zatím ve zkušební fázi a přístupná pouze pro majitele vozů Tesla, v budoucnu by ale měla být přístupná všem majitelům elektromobilů.
Tvůrci aplikace uvádí, že díky jejich produktu bude používání elektromobilu ještě „zelenější“. V průběhu roku by majitelé během dobíjení měli ušetřit navíc 20 % uhlíkových emisí.
Novinka by měla spárovat účet aplikace a účet majitele Tesla elektromobilu a poté nabíjet vozidlo přednostně v době, kdy je uhlíková náročnost výroby elektřiny nejmenší. Jinými slovy řečeno, než aby se elektromobil začal nabíjet ihned po připojení k síti, aplikace bude analyzovat předpověď výroby od britského provozovatele přenosovou soustavy UK National Grid a vybere čas nabíjení takový, kdy je silná výroba z obnovitelných zdrojů.
„Vždy hledáme způsoby, jak pomoci našim zákazníkům jak a kdy efektivně využívat elektřinu, zatímco by vynaložili co nejméně úsilí. Naše nová aplikace se propojí s existujícím účtem uživatele u společnosti Tesla, aby tak dále mohl snížit vlastní uhlíkovou stopu s minimálním vynaloženým úsilím,“ uvedl k aplikaci Matt Clemon, CEO společnosti Igloo Energy.
Uživatel aplikace si nastaví čas, kdy chce mít elektromobil nabitý a aplikace dle předpovědi výroby elektřiny vybere takové časy, aby byla výroba elektřiny co „nejzelenější“. V případě, že uživatel bude chtít mít auto nabité rychleji, aplikace po příkazu bude nabíjet standardním nejrychlejším způsobem.
Aplikace má rozhodně potenciál. S aplikací si majitelé vozů Tesla můžou připadat ještě „zelenější“. Zatím bohužel není jasné, jestli bude aplikace fungovat pouze při domácím nabíjení, nebo kdekoliv. V tom případě by environmentálně orientovaní majitelé vozidel s elektrickým pohonem mohli plánovat, kdy budou svá auta nabíjet.
Mohlo by vás zajímat:
Tato filosofie je stará už mnoho let, dnes už také však víme, že elektromobilisté nebudou nabíjet auto dle této filosofie, pokud nebudou nějakým způsobem motivováni ... eko motivace tady nestačí, je potřeba jim za zapojení do této služby zaplatit ...
Myslim, tedy vim - pro nektere tohle bohate staci. Jako majitele EV a stresni FVE me zajima primarne elektrina vyrobena z vlastnich panelu a pote ta levnejsi (tedy dle tarifu distributora). OZE v CR diky par nemehlum ziskalo nepeknou nalepku.
To ze nam minule vlady zavarili to je normalni. Ve statni pokladne je neustale se zvetsujici DLUH, ktery vytvorila banda nemehel a prohlubuji dalsi nemehla. Stat jakozto nejhorsi hospodar by mel zodpovednost prevest na zakonodarce a krome financnich nahrad muzeme zavest fyzicke tresty - trebas rakoskou.
Lide si stezuji ale na vsechno od vzhledu vetrniku, ktere vetsina z nas behem celeho roku vidi asi tak 20s z projizdejiciho vozu, pres pole se solarnimi panely, ktere by stejne nikdo neobdelaval a lezela by ladem az pres precerpavaci elektrarny.. Pritom by stacilo napr panely nastrkat na budovy a take k silnicim jak je tomu v zahranici.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se