
Čína importovala v prvních pěti měsících roku 2017 meziročně o 29,6 % více uhlí
Import uhlí do Číny v období leden až květen 2017 dosáhl 111,68 milionů tun, což je meziročně o 29,6 % více. Květnový import uhlí ve výši 22,19 milionů tun byl o 16,61 % vyšší ve srovnání s květnem 2016. Ve srovnání s dubnem letošního roku byl však květnový import nižší o 10,45 %.
Čína importovala v prvních pěti měsících letošního roku 111,68 milionů tun uhlí (energetického, koksovatelného a lignitu), což bylo o téměř 30 % více než ve stejném období loňského roku.
V květnu dovezla Čína 22,19 milionů tun uhlí, meziročně o 16,61 % více. Ve srovnání s dubnovým importem jde však o pokles o 10,45%.
Analytici Citi podle zahraničního serveru Platts uvedli, že domácí těžba energetického uhlí v Číně by měla být ve druhé polovině letošního roku dostatečná díky zrušení nařízení čínské vlády omezujícího pracovní dny v dolech.
„Poptávka po energetickém uhlí může být také poznamenána rostoucí výrobou elektřiny ve vodních elektrárnách,“ dodali analytici Citi.
Vloni vzrostl čínský import uhlí o 25 %
V roce 2016 vzrostl čínský import uhlí meziročně o 25,2 % na 255,5 milionů tun. Hlavním důvodem nárůstu importu bylo omezení nadbytečných těžebních kapacit, které přinutilo čínské provozovatele uhelných elektráren a společnosti z hutního průmyslu nakupovat uhlí ze zahraničí.
Čínská snaha o snížení přebytečných těžebních kapacit vyhnala cenu této komodity v Číně až neočekávaně vysoko. Situace došla až tak daleko, že čínská vláda požádala koncem října největší čínské těžaře, aby v reakci na neustále rostoucí cenu energetického uhlí na trhu zastropovali ceny uhlí v kontraktech na rok 2017.
Mohlo by vás zajímat:
Německo, Čína a Indie hlavní globální ideologiští šampioni OZE, kteří nejspíš právě kvůli tomu neustále navyšují výrobu z uhlí a CO2.
netreba si pliesť import a spotrebu. U Číny je treba taktiež uvažovať rastúcu ekonomiku a populáciu a vidieť aj to, ako by to vyzeralo bez tých OZE. Navyše - percentá si teba premeniť na tony - to sa potom v kontexte celkovej spotreby uhlia v Číne ukáže hneď v inom svetle.
U Nemecka je to komplikovanejšie než len : globální ideologiští šampioni OZE = neustále navyšovaní výroby z uhlí a CO2.
Petr - to bol veľmi lacný koment z Vašej strany
V Německu byla loni nejnižší výroba elektřiny z uhlí min. od roku 1990 a emise CO2 stejné jako v roce 2009, kdy jim fakticky stála ekonomika.
V Číně si pletete spotřebu uhlí a import uhlí. Pro vaši informaci, je to tím, že dle nařízení čínské vlády bylo uzavřeno cca 1000 menších uhelných dolů, produkce uhlí tak klesla ještě rychleji než spotřeba.
Do emisí z Číny se nemůže počítat období svátků Čínského nového roku.
Ad Německo - klasická polopravda.
Emise v Německu loni stouply o 0,7 %:
https://oenergetice.cz/evropska-unie/emise-co2-vloni-klesly-04-ekonomika-pritom-vzrostla-18/
Je pravda, že Německo mělo loni zhruba stejné emise jako v roce 2009. Ale také je pravda, že propad proti roku 2008 činil necelých 70 Mt.
https://www.cleanenergywire.org/news/german-carbon-emissions-rise-2016-despite-coal-use-drop
Takže tvrzení, že Německu "fakticky stála ekonomika", je poněkud přehnané.
Faktem je, že Německo není ani náhodou na trajektorii ke splnění svého cíle pro rok 2020 a už vůbec ne ke splnění cíle do roku 2050. Zato má plná ústa zelených povídaček.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se