Kategorie

Vodík

S2 - 3. díl: Vodík a jeho budoucnost. Již dnes.

17. říjen 2022Amundi Investiční myšlenkyAmundi Investiční myšlenky
Je vodík dalším zdrojem energie hned po uhlí, ropě a plynu? V epizodě je řeč nejen o jeho výhodách, ale i nevýhodách, jeho podpoře ve světě a probíhajících změnách. Petr Šimčák mimo jiné prozradí, kdy akcie narazí na dno. Upozornění: Marketingová komunikace. Cílový trh produktu nemusí odpovídat cílovému trhu zákazníka a ten se může nacházet mimo cílový trh nebo v negativním cílovém trhu. Cílový trh lze vyhodnotit až na základě informací poskytnutých zákazníkem distributorovi produktu.

EU se dál odstřihuje od ruských energií. Vodík chce nakupovat v Alžírsku

12. říjen 2022Seznam ZprávyČteme vám Seznam Zprávy
Článek Milana Rokose. Severoafrická země má ohromný potenciál pro výrobu solární energie. Potřebuje ale rozsáhlé investice, s nimiž je jí ochotná pomoci Evropská unie.Evropská unie nabídla severoafrickému Alžírsku dlouhodobé strategické partnerství v oblasti plynu, obnovitelných energií a vodíku. Po úterní schůzce s alžírským ministrem energetiky to řekla eurokomisařka pro energetiku Kadri Simsonová.„Alžírsko je a nadále bude velmi důležitým a spolehlivým vývozcem zemního plynu do EU a Evropa je připravena

Zelený vodík - Současnost a jeho role v budoucí energetice

11. říjen 2022Sev.en EnergyEnergetický podcast
V dalším díle podcastu odhlédneme od současných energetických problémů a probereme téma vodíku. Vodík má mít zásadní roli v budoucí evropské energetice a tak se dozvíte v čem je jedinečný, kde má naopak nedostatky a jaké bude jeho využití.Experty, kterými nás tímto tématem provedou jsou prof. František Hrdlička (ČVUT) a doc. Jan Novotný (UJEP).Sledujte podcast na Twitteru a přihlašte se k odběru pro další hodnotné epizody.

Vodík

16. srpen 2022 studio vysvětli.czvysvětli: podcast
V tomto díle se seznámíte s vodíkem jako zdrojem energie. Václav Bystrianský je člen představenstva České vodíkové technologické platformy a koordinátor vzdělávacích programů Horizon Educational. Václav učí o vodíku u nás i v zahraničí. V rozhovoru vysvětlí základní principy, vyvrátí obecné předsudky a představí možné cesty využití vodíku v dopravě i energetice.

Vodík nebo baterie? Využití bateriových úložišť a vodíkových technologií v energetice a průmyslu

11. červenec 2022Asociace AKU-BATAKUCAST
Vodík nebo baterie? V dnešním díle AKUCASTu se dozvíte od členů vedení asociace AKU-BAT, kdy je vhodnější ukládat elektrickou energii do bateriových systémů a kdy do vodíku. Hosty dnešního dílu jsou Martin Panáč ze společnosti Siemens a Zdeněk Tříska ze společnosti Solar Global. Obě společnosti od počátku stojí nejen u výstavby prvních velkokapacitních úložišť energie u nás a dodnes se bateriovou akumulací velmi intenzivně zabývají, ale mají reálně připravené a zpracované projekty relativně velkých vodíkový

Soláry, tepelná čerpadla, vodík. Plán EU na ukončení závislosti na Rusku

25. květen 2022Deník.czDeník.cz - Evropa pro Čechy
Evropská unie zveřejnila před několika dny plán REPowerEU, která má za 300 miliard eur zajistit co nejrychleji nezávislost Evropy na dodávkách ruského plynu.

Vodík je alternativním zdrojem nejen pro dopravu, popisuje expert Jan Skalický

17. květen 2022Rádio ZDopolední host
„O vodíku se vždy říkalo, že je to palivo budoucnosti. Myslím, že se to během posledních pěti let hodně změnilo, dnes je vodík alternativním zdrojem nejen pro dopravu, ale i například pro lékařství. Na vodík může jezdit vlak, loď, dokonce i auta. Otázkou je, kdy se ta technologie cenově dostane do pozice, kdy začne být samostatně schopná žít,“ říká expert na vodní dopravu Jan Skalický, který byl dopoledním hostem Rádia Z.

61: Tomáš Bauer – Vodík je jednou ze součástí celku, který míří k udržitelnosti a uhlíkové neutralitě

6. duben 2022Lukáš SmelíkVše o průmyslu
Snahy o dekarbonizaci průmyslu ovládají moderní přístupy a technologie. Jednou z nich je i využití vodíku – v průmyslu, dopravě a dalších oblastech. Nezastupitelnou roli může sehrát například i při podpoře obnovitelných zdrojů energie.  O tom jsme si povídali v podcastu ze série Vše o průmyslu, kam přijal pozvání Tomáš Bauer, vedoucí vývoje palivových článků, který působí v R&D centru společnosti Bosch Českých Budějovicích. Chcete sledovat epizodu i s videem? Pokračujte na>> https://youtu.be/WdYnCf9bhGA

Vodík řeší nedostatky elektromobility. Zatím je ale příliš drahý

26. březen 2022Český rozhlasNatura
O vodíku se už řadu let mluví jako o palivu budoucnosti. Tento nejlehčí a nejjednodušší plyn má totiž řadu výhodných vlastností. V poměru k váze obsahuje obrovské množství energie, lze ho využít k vytváření energetických rezerv, užitek najde i v dopravě nebo průmyslu. Kromě úspory emisí nabízí i alternativu k zemnímu plynu, a tedy snížení energetické závislosti Evropy na dodávkách z Ruska.Všechny díly podcastu Natura můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu muj

Česko nebude mít vodíku nikdy dostatek, je proto potřeba podpořit dovoz

24. březen 2022FOCUS ONFOCUS ON
Palivo budoucnosti. Tak se momentálně přezdívá vodíku, na který vsadily už mnohé země. Kdy ho budeme v Česku běžně používat na denní bázi a jak k této otázce přistupuje náš stát? Na to odpovídal Vlastimil Pavlíček, ředitel rozvoje nových technologií společnosti Air Products.