Absolvent VŠ elektro

ČEZ, a. s.
Krnovská 40, Opava
Práce na plný úvazek
Inzerát již není aktuální

Tvořte s námi budoucnost energetiky. Hledáme kolegyně a kolegy, kteří s námi budou zajišťovat bezpečnou, spolehlivou a čistou energii zákazníkům a celé společnosti.

Baví vás energetika a chcete se v této oblasti uplatnit?
Pokud ANO, hledáme právě vás, kandidáty se zájmem o energetiku, kteří absolvovali vysokou školu se zaměřením na elektrotechniku, s žádnou nebo minimální praxí. POZICE JE VHODNÁ PRO ČERSTVÉ ABSOLVENTY!

Co u nás budete dělat?

V rámci činností, které budete vykonávat v některé z oblastí měření a údržby distribuční sítě, uplatníte znalosti získané studiem a rozšíříte si je o zkušenosti z praxe. Při práci budete spolupracovat s našimi zkušenými zaměstnanci, kteří vám při získávání praktických znalostí rádi pomohou. Budete si moci doplnit vaši kvalifikaci dle nařízení vlády č. 194/2022 Sb. (původní vyhláška 50/78 Sb.).

Svoji kariéru můžete začít v útvaru Měření a odečty s přípravou na budoucí pozici technika či specialisty, a to případně i v dalších útvarech úseku Provoz DS.

Budete:

 • pracovat a získávat odbornou praxi podle osobního školícího plánu,
 • seznamovat se s problematikou měření a distribucí elektrické energie na všech napěťových hladinách DS,
 • podílet se na servisu měřících souprav a jejich parametrizaci,
 • seznamovat se s plánováním práce a činností v terénu montérů měření,
 • pracovat s databázovým systémem SAP,
 • týmově spolupracovat.

Bez čeho se neobejdete?

 • VŠ vzdělání, obor elektro,
 • praxe není vyžadována – pozice je vhodné pro čerstvé absolventy,
 • uživatelské znalosti práce s MS Office,
 • zájmu o obor elektroenergetika,
 • základní znalosti legislativy,
 • řidičského průkazu sk. B.

Slovo budoucího kolegy

Na absolventskou pozici jsem nastoupil chvilku po škole, práce u ČEZ Distribuce mě vždy lákala, a tak jsem do toho šel. Velkým plusem bylo i množství benefitů. Byl jsem příjemně překvapen rovností a jasně nastavenými podmínkami ve společnosti. Pracoval jsem s řadou kolegů a měl jsem dostatek času naučit se od každého to nejlepší. Snažil jsem se odvádět tu nejlepší práci a možnost karierního růstu přišla zanedlouho. Již 7 let pracuji jako technik měření a nástup do společnosti hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Petr, 9 let zaměstnancem ČEZ Distribuce, Klatovsko

Od kdy u nás můžete začít?

Možný termín nástupu od 01.10.2023, popř. dle dohody


Váš profesní životopis, případně motivační dopis zasílejte prostřednictvím elektronického odpovědního formuláře (tlačítko "Mám zájem").
Uzávěrku přihlášek předpokládáme 28.09.2023 (termín může být prodloužen).

Co Vám nabízíme?

Zaměstnání ve Skupině ČEZ, která se pravidelně umísťuje na prvních příčkách anket o nejlepšího a ekonomicky stabilního zaměstnavatele. Práci, v rámci které si budete dále rozvíjet své znalosti a zkušenosti. Nabídku benefitů, jako např. týden dovolené navíc, stravování, příspěvky na rekreaci, penzijní připojištění nebo životní pojištění.