SPRÁVCE SYSTÉMŮ (M/Ž)

ČEZ, a. s.
None None, None
Práce na plný úvazek
Inzerát již není aktuální

ÚVODNÍ SLOVO

Jsou vám blízké aplikační a webové servery? Je pro vás automatizace cestou, jak odbourat všední rutinu? Zajímá vás provoz v Cloudu?

Do našeho týmu hledáme kolegu na pozici Správce systémů, jehož hlavním úkolem bude správa svěřených aplikačních a webových serverů v tradičním IT prostředí, ale také v prostředí privátním cloudu. Dále pak hledání cest pro automatizaci provozu a rozvíjení a provozování nových platforem.

Co u nás budete dělat?

Budete zajišťovat činnosti spojené s instalacemi, provozem, údržbou a správou svěřených systému včetně rozvoje spravovaných platforem. Řešit odborné úkoly v oblasti správy a spolupracovat na realizaci projektů IT.

· Provádět systémovou správu svěřených necentrálních i centrálních systémů bez ohledu na jejich aktuální fyzické umístění. Zabezpečovat maximální možnou dostupnost, spolupracovat při odstávkách systémů v souladu s dohodami SLA, stanovenou disponibilitou aplikací a alokovanými zdroji.

· Samostatně řešit problémy s nedostupností svěřených systémů, podílet se na zajištění pohotovostí, samostatně navrhovat technická řešení zjištěných problémů včetně včasné eskalace k externí servisní podpoře a pro externě poskytované činnosti poskytovat technické podklady.

· Trvale sledovat výkonnost, využití a zatížení svěřených systémů, zjištěné výsledky analyzovat a na jejich základě optimalizovat provoz a včas navrhovat potřebné změny.

· Vytvářet a udržovat aktuální provozní dokumentaci a záznamy v oblasti svěřených systémů.

· Podílet se na přípravě, hodnocení a realizaci lokálních i centrálních IT projektů, včetně účasti nebo řízení projektových a realizačních týmů.

· Zodpovídat za uvádění svěřených nových systémů do provozu.

· Sledovat průběžně technologie a trendy ve vývoji ICT, zejména v oblasti svěřených systémů, analyzovat jejich možné dopady na stávající informační systémy a v závislosti na nich navrhuje konkrétní úpravy v systémech ČEZ ICT Services, a. s.

· Spolupracovat při výběru, ověřování, objednávání, instalacích, přejímkách IT systémů a při zpracování projektové a provozní dokumentace.

· Spolupracovat na řešení a hodnocení zjištěných bezpečnostních incidentů.

Co byste měl/a znát, umět a mít?

* vysokoškolské vzdělání, směry informatika nebo inženýrská informatika nebo středoškolské vzdělání, směry aplikovaná informatika nebo inženýrská informatika a 2 roky praxe v oblasti provozu infrastruktury a poskytování ICT služeb,
* výborné znalosti práce na PC,
* anglický jazyk na komunikační úrovní (komunikace se supportem a dodavateli),
* znalosti platforem operačních systémů (Linux, UNIX),
* znalosti programování ve skriptovacích jazycích,
* schopnost vyhledávat slabá místa a navrhovat řešení,
* komunikační dovednosti a samostatnost,
* schopnost učit se samostatně novým věcem a aktivně je vyhledávat,
* řidičský průkaz sk. B

Co oceníme?

* znalost administrace aplikačních serverů (např. WLS, JBoss, WAS,..),

* znalost cloudového prostředí.

Co Vám nabízíme?

Zaměstnání ve Skupině, která se pravidelně umísťuje na prvních příčkách anket o nejlepšího a ekonomicky stabilního zaměstnavatele. Práci, v rámci, které si budete dále rozvíjet své znalosti a zkušenosti. Širokou nabídku benefitů a poskytováním různých druhů pracovního volna se snažíme vyjít vstříc potřebám našich zaměstnanců.

Nástup:

po vzájemné dohodě

Jak se přihlásíte do výběrového řízení?

Prostřednictvím tlačítka "MÁM ZÁJEM" a odeslání svého CV. Rádi se o vás ještě před schůzkou dozvíme co nejvíce.