Domů
Plynárenství
Byla zahájena výstavba plynovodu, který propojí první rumunské podmořské naleziště plynu s pevninou

Byla zahájena výstavba plynovodu, který propojí první rumunské podmořské naleziště plynu s pevninou

Rumunský premiér Orban se zúčastnil slavnostního ceremoniálu u příležitosti zahájení prací na podmořském plynovodu, který propojí první rumunské podmořské naleziště plynu s pevninou. Premiér Orban označil první nový plynovod za zásadní pro rumunskou ekonomiku. První dodávka zemního plynu se očekává v roce 2021.

V současné době probíhají stavební práce na podmořském plynovodu, který  má propojit projekt Midia gas v Černém moři s pevninou. Rumunský premiér Ludovic Orban se zúčastnil slavnostního ceremoniálu u příležitosti zahájení prací na plynovodu. Společnost BSOG (Black Sea Oil & Gas), podporovaná soukromým kapitálem, doufá, že první dodávka zemního plynu by mohla být uskutečněna koncem roku 2021.

Orban uvedl, že zahájení prací na plynovodu bylo symbolickým momentem pro projekt, který označil za zásadní pro rumunský ekonomický rozvoj.

„Ukazuje to jasnou vůli dokončit pro Rumunsko nesmírně důležitý projekt, konkrétně zahájení těžby zemního plynu z našeho prvního naleziště,“ uvedl Orban.

BSOG a rumunský provozovatel přenosové sítě zemního plynu Transgaz podepsali v září loňského roku dohodu o zahájení prací. Dohoda o připojení nových nalezišť do rumunské přepravní soustavy má hodnotu 400 milionů dolarů (9 miliard korun).

Očekává se, že zemní plyn z naleziště Midia, jehož zásoby se odhadují na  10 miliard metrů krychlových (bcm) zemního plynu podpoří v příštím desetiletí rumunskou produkci zemního plynu, společně s dalšími významnými projekty, jako je naleziště Neptun v Černém moři provozované společností ExxonMobil.

Naleziště Midia zahrnuje pole Doina a Ana, na kterých bude umístěno pět těžebních vrtů. Jeden podmořský vrt bude umístěn na poli Doina a čtyři plošinové vrty na poli Ana.

Plynovod o délce 126 kilometrů propojí pole Ana s novým pobřežním zařízením na zpracování zemního plynu s kapacitou 1 bcm/rok. To představuje přibližně 10 % rumunské spotřeby zemního plynu.

Zdroj úvodní fotografie: BSOG

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.