Domů
Energetika v ČR
Konference Energetika 2017: Jak změní evropské úspory českou energetiku?

Konference Energetika 2017: Jak změní evropské úspory českou energetiku?

Konference Energetika 2017: Jak změní evropské úspory českou energetiku?

Konference Energetika 2017 má za cíl potvrdit již dříve nastolený trend, kdy nechce být pouhou sérií přednášek, ale především unikátní otevřenou diskuzní platformou pro směřování energetiky ČR.

Konference Energetika 2017 bude první událostí, kde exkluzivně vystoupí kompletní Rada Energetického regulačního úřadu. Vladimír Outrata, Vratislav Košťál, Rostislav Krejcar, Jan Pokorný a Vladimír Vlk představí v rámci úvodního bloku konference vizi fungování ERÚ na příští období a zúčastní se i panelové diskuze.

Základní údaje o konferenci:

 • 21. ročník konference EGÚ Brno, a. s.
 • 20. a 21. září 2017
 • Brno, OREA Hotel Voroněž
 • Více než 300 účastníků
 • 6 ucelených tematických bloků
 • 40 špičkových přednášejících a fundovaných diskutérů
 • 6 připravených moderátorů, kteří ví, o čem mluví
 • 15 minut pro prezentaci a dostatek času na diskuzi
 • 14 druhů moravského vína k ochutnání na společenském galavečeru
 • Odborné zaměření konference 

  Konference Energetika 2017 – Jak změní evropské úspory českou energetiku? v sobě nese úspory jako jedno z prioritních témat nynější evropské agendy, nicméně konference je již tradičně zaměřena na energetiku jako celek, především pak na elektroenergetiku, plynárenství, teplárenství a na trh s energetickými komoditami.

  Tomu odpovídá i její rozdělení do šesti tematických odborných bloků.

  Úvodní blok:

  Zahajovací řeč náměstkyně Ministra průmyslu a obchodu, paní Lenky Kovačovské.

  Vystoupení rady Energetického regulačního úřadu. 

  1. blok: Jak změní evropské úspory českou energetiku?
  2. Je stav české energetiky uspokojivý? Jaká jsou hlavní rizika jejího rozvoje do budoucna? Jaké vidíme příležitosti?

   Moderátor: Jan Kanta.

   Přednášející: Pavel Cyrani, Jiří Feist, Michal Macenauer

   Diskutující: Václav Bartuška, Vladimír Outrata, Jan Kalina, Jan Valenta

   1. blok: Jaké vnější vlivy budou formovat energetiku?
   2. Je evropská politika dlouhodobě efektivní a životaschopná? Potřebujeme k rozvíjení energetiky směrnice a cíle? Kteří dravci se chystají vstoupit do energetiky? Kdo si vlastně přeje rozvoj malé energetiky? Je energetická bezpečnost jen prázdný pojem?

    Moderátorka: Rút Bízková

    Přednášející: Filip Černoch, Vladimír Sochor, Zuzana Krejčiříková, Tomáš Ehler

    Diskutující: Pavel Farkač, Pavel Zámyslický, Jakub Vít

    1. blok: Jaká bude situace na energetickém trhu?
    2. Lze v Evropě ještě mluvit o trhu s elektřinou? Jaká je likvidita na trzích s elektřinou a plynem? Jsou ještě povolenky to, co určuje tep energetiky?

     Moderátor: Blahoslav Němeček

     Přednášející: David Kučera, Martin Kašák, Jan Kanta

     Diskutující: Igor Chemišinec, Karel Vinkler, Jan Palaščák

     1. blok: Jaké budou elektrické sítě?
     2. V čem jsou zájmy provozovatelů těchto sítí shodné a v čem se liší? Jsou úspory energie provozovateli sítí vítány? Je rozvoj lokální výroby ohrožením nebo příležitostí pro provozovatele sítí? Kdo a za jakých podmínek má být provozovatelem akumulace?

      Moderátor: Pavel Šolc

      Přednášející: Svatopluk Vnouček, Radim Černý, Zdeněk Bauer

      Diskutující: Martin Michek, Roman Vaněk

      1. blok: Jak se bude rozvíjet plynárenství?
      2. Jakými nástroji lze omezit závislost ČR na majoritním dodavateli plynu? Potřebuje česká energetika zásobníky plynu? Je bezpečnostní standard efektivním nástrojem pro zajištění dodávek plynu? Břidlicový plyn a LNG – bublina nebo blízká budoucnost?

       Moderátor: Oldřich Petržilka

       Přednášející: Ján Klepáč, Jitka Holubcová, Ludvík Baleka

       Diskutující: Martin Slabý, Pavel Dočekal

       1. blok: Jaké budeme mít zdroje elektřiny a tepla?
       2. Je rozvoj lokální výroby a akumulace efektivní ze systémového hlediska? Lze poptávku elektřiny pokrýt v ČR lokálními zdroji? Jsou nejlepším zdrojem energie úspory? Potřebujeme nové jaderné bloky?

        Moderátor: Petr Jeník

        Přednášející: Petr Závodský, Vojtěch Kotecký, David Onderek

        Diskutující: Jan Fousek, Michal Soukup, Jaromír Vorel

        Konference EGÚ Brno už 21 let vytváří prostor pro hledání jednoty v rozmanitosti, spolupráci, partnerství a společné tvůrčí činnosti. Podstatou konference je energetiku spojovat. Podílejte se na tom i Vy!

        Komentáře

        (9)

        Milan Vaněček

        13. září 2017, 12:42

        Když se podívám na to co by mě zajímalo (třeba blok 6) tak vidím že je to zcela pod režijí ČEZu, mimo ČEZ je pan Kotecký, není technik ani fyzik tak mu řeknou že tomu nerozumí až bude propagovat OZE a mluvit jak to vypadá ve světě a jenom pan Vorel je za reálný průmysl (Ško-energo)

        Když v diskusích chybí kritické odborné názory tak je to jenom šaškárna.

        energetik

        13. září 2017, 13:26

        Vzhledem k tomu že to pořádá EGÚ Brno, a. s. ( píšou pro ERÚ a MPO studie na předem zadaný výsledek a jaké svět neviděl ) tak se vůbec divím že tam pustili někoho nezávislého jako je pan Kotecký, zřejmě je to schválně aby se neřeklo a nedají mu žádný prostor nebo ho budou ztrapňovat jadernofosilní propagandou.

        energetik

        13. září 2017, 14:31

        Mne by zajímal i blok 4, ale moderátor je Pavel Šolc který to střídá mezi MPO, ČEZ a ČEPS aktuálně je v ČEZ. Dále Svatopluk Vnouček z ČEPSu, Radim Černý člen představenstva ČEZ distribuce. Zdeněk Bauer z E.ON Distribuce a člen řídícího výboru co vymýšlel pro Alenku ty nové tarify se kterýma je nakonec i vyhodila. Martin Michek z ČEZ měření, Jo ČEZ měření to jsou také "borci" co nechají kabel CYKY 5x2,5 jistit jističem 900A a ohánějí se nějakými jejich pofidérními standarty že je to v pořádku a uzemněný pracovní vodič (střed zdroje) v síti TNC-S značí černou barvou :-). Jak nám kluci z ČEZ měření jednou montovali elektroměr a zapnuly hlavní jistič tak nám zničili několik spotřebičů. Přišel jsem za nimi a říkám "kluci máte tam více jak 260V" změřili to a říkají že mám pravdu, ale že s tím nemohou nic dělat že jsou z měření ať se obrátím na distributora a distributor samozřejmě odpověděl že je vše v nejlepším pořádku. Půl roku jim trvalo tajně přehodit odbočku na trafu a dát to pořádku, škodu samozřejmě žádnou neuhradili. A nakonec Ing. Roman Vaněk, Ph.D. z ČEZ Distribuce, a.s.,

        Prostě nikdo kdo kdy alespoň na obrázku viděl nebo udělal nějaké skutečné smart měření a síť, např. někdo z ABB, Schneider atd.. ČEZ má pouze "smart" projekt ve Vrchlabí který ale primárně testuje technologie na šikanu zákazníků (dálkové odpojování atd..), žádné hodinové tarify a služby zákazníkům, atd..

        Tak mi to připadá že kluci co si skoro každý den v kancelářích ERÚ a MPO podávají kliku, dostali chuť se veřejně poplácat po ramenou za to, jak "skvěle" to tu vedou.

        Milan Vaněček

        13. září 2017, 18:41

        Bohužel ta Vaše poslední věta vystihuje situaci.

        Petr Závodský

        14. září 2017, 10:20

        Pánové, stačí se na konferenci přihlásit :-) a můžete vystoupit minimálně v diskusi.

        K bloku 6 - ČEZ, EPH, Zelený ... chápu, lepší by bylo, zelení, solární asociace, Greenpeace, Calla, eurosolar.cz ... tedy konference by byla zasponzorována z Rakouska a mohli byste si popovídat jací jsou ti Češi ignoranti. Ale takových konferencí máte plno, ne? nebo jen nechcete přijít diskutovat?

        Milan Vaněček

        14. září 2017, 10:59

        Byl jsem jako panelista na odborném semináři který pořádala Akademie Věd. Byli tam i odborníci z Německa, lidé ze Škoda auto, lidé z ČVUT.

        Tady jste mohli aspoň mít řečníky z ČVUT nebo VUT Brno (mají tam též centrum na využití OZE, byl jsem v mezinárodní komisi co ho hodnotila).

        Petr Závodský

        14. září 2017, 11:10

        OK, ale já tu konferenci nepořádám.

        Tomáš Špaček - za organizátory konference

        14. září 2017, 13:01

        Dobrý den,

        chápu, že každému se program a složení řečníků líbit nemusí. Podle počtu přihlášených to ale vypadá, že se našli i tací, kteří s ním spokojení jsou. Za konstruktivní návrhy, kdo by mohl na konferenci vystupovat, děkuji, třeba se na ně dostane příští rok.

        Milan Vaněček

        13. září 2017, 18:41

        Bohužel ta Vaše poslední věta vystihuje situaci.

        Přidat komentář

        Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
        Vyžadované informace jsou označeny *
        Pravidla diskuze
        Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
        Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
        Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
        Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
        V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
        OM Solutions s.r.o.
        Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
        Třebíč
        IČ: 02682516
        SOCIÁLNÍ SÍTĚ
        © 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.