Domů
Obnovitelné zdroje
MPO: v roce 2020 bude podíl OZE na spotřebě energie 16 procent

MPO: v roce 2020 bude podíl OZE na spotřebě energie 16 procent

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na hrubé spotřebě energie v České republice má do roku 2020 vzrůst na 15,9 %. Na navrhovanou změnu v Národním akčním plánu pro energii z obnovitelných zdrojů poukázaly včera Hospodářské noviny.

Současná podoba Národního akčního plánu pro OZE (NAP) ze srpna 2012 navrhuje podíl energie z OZE na hrubé konečné spotřebě energie na 14 %. Tato hodnota vychází z požadavků Evropské unie, která pro ČR stanovila do roku 2020 minimální podíl na 13 %.

„Navržený Národní akční plán je sestaven v souladu se Státní energetickou koncepcí tak, aby naplnil a překročil požadované cíle směrnice pro Českou republiku v oblasti využívání energie z obnovitelných zdrojů v roce 2020,“ citovala NAP ČTK.

Dokument připravený ministerstvem průmyslu a obchodu je však podle názoru některých odborníků neúplný, jelikož neobsahuje konkrétní návrhy, jak stanovených cílů dosáhnout.

„Národní akční plán pro rozvoj obnovitelných zdrojů, který připravilo ministerstvo průmyslu pro vládu, však cestu k nápravě neukazuje. Obsahuje jen velmi nízké cíle pro rozvoj OZE a hlavně neříká, jak jich bude dosaženo. Osvědčené postupy k jejich rozvoji ignoruje,“ kritizuje NAP energetický expert Hnutí DUHA Karel Polanecký.

„Není to tedy plán a už vůbec není akční. Je to jen kus papíru, aby se vlk nažral a koza zůstala celá,“ dodává Polanecký.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.