Domů
Plynárenství
Plynovod Nord Stream 2 by mohl zahájit provoz až napřesrok
Zdroj: Nord Stream

Plynovod Nord Stream 2 by mohl zahájit provoz až napřesrok

Plynárenství
Bez komentáře
17. květen 2019, 16:10
ČTK

Provoz plynovodu Nord Stream 2 by mohl být zahájen až v příštím roce namísto doposud předpokládaného konce letošního roku. Důvodem jsou průtahy při získávání potřebných povolení od Dánska. Uvedla to dnes podle agentury Interfax společnost Nord Stream 2 AG, která byla vytvořena pro výstavbu a následný provoz plynovodu.

Projekt je rozšířením plynovodu Nord Stream, který obchází Ukrajinu a přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře. Polovinu nákladů na výstavbu plynovodu Nord Stream 2 nese na svých bedrech ruský plynárenský gigant Gazprom.

Jeho evropskými partnery v projektu jsou německé společnosti Uniper a Wintershall, britsko-nizozemská firma Royal Dutch Shell, rakouská OMV a francouzská Engie.

Společnost Nord Stream 2 AG už v Dánsku podala žádosti na dvě trasy plynovodu, první z nich předložila již před více než dvěma lety. V březnu ji však dánské úřady požádaly, aby posoudila možnost třetí trasy.

Podle agentury Interfax nyní firma uvedla, že pokud bude nucena využít tuto trasu, mohl by se termín zahájení provozu plynovodu posunout na příští rok.

Proti projektu Nord Stream 2 se staví některé středoevropské země, Spojené státy nebo třeba Ukrajina, která kvůli novému plynovodu přijde o tranzitní poplatky.

Potřebujete být v obraze ohledně plynárenství?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti plynárenství a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Dřevo mizí z lesa i ze skladů. Češi se chystají na zimu bez plynu
7. srpen 2022, 23:01
Plyn pro Nord Stream spalují Rusové u hranic. Oheň je vidět z Finska
5. srpen 2022, 12:28
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se