Domů
Elektřina
Domácí baterie od Tesly
Baterie pro domácnost
Baterie pro domácnost

Domácí baterie od Tesly

Dnes v podvečer by měla společnost Tesla představit baterie určené pro domácnosti. Produkt je připraven již delší dobu, ale pouze jako experiment, a až dnes ho čeká oficiální uvedení na trh. Nyní by se baterie měla stát běžně dostupným produktem pro širokou veřejnost.

Mateo Jaramillo v nedávném rozhovoru pro Energy Gang prohlásil, že jedna čtvrtina z vyrobených lithium-iontových baterií by mohla být použita pro stacionární aplikace, tedy jako baterie pro domácnost. „Všude, kam se podíváme, tam je příležitost pro skladování energie“ řekl.

Proč Tesla představuje domácí baterie?

Díky solárním panelům mohou domácnosti vyrábět elektřinu, jejíž část spotřebují a zbytek dodají do sítě a prodají. To ale platí pouze v případě, že vyrábí víc elektřiny než aktuálně spotřebují. Bez systému skladování energie si není možné elektřinu „ponechat“ a spotřebovat ji později, např. pro použití v noci, kdy solární panely elektřinu negenerují. V takový okamžik je potřeba vyrábět elektřinu z jiných, zejména stabilních fosilních zdrojů.

Chybějícího produktu na trhu si nevšimla jenom Tesla, ale i jiné firmy. Tesla má však výhodu v tom, že si s baterií zájemci mohou koupit v jednom produktu i solární panely (prostřednictvím společnosti SolarCity). Dostane je jako hotový box. Výsledkem může být snížení spotřeby běžné americké domácnosti, která dnes spotřebuje okolo 30 kWh elektřiny za den (ČR je průměr 12 kWh).

Podle GTM Research, budou baterie tvořit 45 % trhu se skladováním energie ještě před koncem tohoto desetiletí a objem trhu bude cca 750 miliónů dolarů.

Vzhledem k pravidelnému ročnímu růstu cen za elektřinu se to zdá jako „trefa do černého“, která má potenciál změnit spotřebu elektřiny amerických domácností.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516