Objem zobchodovaných futures kontraktů na černé energetické uhlí dosáhl v červenci 60,95 milionů tun, což představuje meziroční pokles o 20 % a pokles ve srovnání s červnem letošního roku o 14 %. Za první pololetí letošního roku byly zobchodovány futures kontrakty na černé energetické uhlí v celkovém objemu 497,83 milionů tun, což představuje meziroční pokles o 33 %.

Červencový objem zobchodovaných futures kontraktů na energetické uhlí byl nejnižší od prosince loňského roku.

Nejvíce obchodovanými deriváty v červenci byly futures kontrakty na černé energetické uhlí z přístavu v Rotterdamu, které tvořily 75,8 % celkového objemu zobchodovaných futures kontraktů na černé energetické uhlí. Objem těchto obchodů dosáhl 46,23 milionů tun, což je o 7 % méně než v červnu a o 21 % méně než v červenci loňského roku.

Objem zobchodovaných futures kontraktů na černé energetické uhlí z jihoafrického přístavu Richards Bay dosáhl v červenci 5,92 milionů tun, což je o 17 % méně než v červnu a o 9 % méně ve srovnání s červencem loňského roku.

Největší propad objemu zobchodovaných futures kontraktů na černé energetické uhlí byl v červenci zaznamenán v australském přístavu v Newcastlu, kde bylo zobchodováno 8,8 milionů tun, což je o 39 % méně než v červnu a o 22 % méně ve srovnání s červencem loňského roku.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *