Německý dodavatel zařízení pro výrobu solární energie SolarWorld se opět dostal do platební neschopnosti. Firma dnes oznámila, že podala soudu návrh na insolvenční řízení. Dodala, že se potýká s problémy kvůli pokračujícímu poklesu cen a záměru Evropské komise nechat vypršet ochranná cla uplatňovaná na levný čínský dovoz.

Akciová společnost SolarWorld byla v minulosti největším výrobcem solárních panelů v Evropě, loni v květnu však byla nucena vyhlásit platební neschopnost.

Její zakladatel Frank Asbeck nicméně s pomocí katarského investora dostal některé části firmy z insolvence a restartoval ji jako společnost s ručením omezeným s názvem SolarWorld Industries, napsala agentura DPA.

I tato nová společnost se však nyní dostala do problémů. SolarWorld Industries zaměstnává kolem 600 lidí, zatímco akciová firma SolarWorld měla před rokem téměř 3300 zaměstnanců.

Asbeck založil společnost SolarWorld v roce 1998. V roce 2008 na sebe upoutal pozornost překvapivou nabídkou na převzetí německé automobilky Opel.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *