Domů
Uhlí
OKD za první čtyři měsíce roku vytěžilo 945.000 tun uhlí, překročilo plán

OKD za první čtyři měsíce roku vytěžilo 945.000 tun uhlí, překročilo plán

Společnost OKD za první čtyři měsíce letošního roku vytěžila 945.000 tun černého uhlí, čímž svůj plán těžby překročila o 50.000 tisíc tun uhlí. V přípravách horníci vyrazili 4460 metrů chodeb, což je 146 metrů nad plán. ČTK to dnes řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

„Po loňském kritickém roce, kdy jsme zažívali problémy spojené s koronavirovou epidemií a poklesem cen uhlí, si naprostá většina zaměstnanců uvědomuje, že každá chyba, nedůslednost nebo zanedbání povinností může být pro chod naší firmy fatální,“ uvedl ředitel provozu OKD David Hájek.

V dolech se letos nestaly mimořádné události ani provozní nehody. „Úrazy, kterým se při tak náročné práci zcela vyhnout nedá, nebyly závažné,“ dodal Hájek.

Ilustrační foto

Předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková uvedla, že současný výhled podniku nepočítá s externím financováním ani jinými zásahy zvenčí. „Za skutečností, že překračujeme plán výroby, stojí jen usilovná práce všech našich pracovníků. Dosavadní vývoj tak potvrzuje správnost našeho rozhodnutí pokračovat ve výrobě tak, jak bylo rozhodnuto, byť pouze na lokalitě ČSM. V současnosti běží výroba OKD na 100 procent bez jakýchkoli omezení a daří se nám plnit to, co jsme si předsevzali,“ uvedla Staňková.

OKD je jediným producentem černého uhlí v Česku, uhlí těží už jen v Dole ČSM ve Stonavě, kde se má těžit minimálně do konce roku 2022. Těžbu podnik postupně ukončuje, protože se nevyplácí. Firma má přibližně 2800 vlastních zaměstnanců a zhruba 800 dodavatelských pracovníků.

Společnost OKD v únoru ukončila těžbu uhlí v dolech Darkov a ČSA, které poté převzal státní podnik Diamo, jenž se stará o útlum dolů. Už od ledna Diamo od OKD převzalo utlumované doly Paskov, Lazy a Frenštát. Letos z OKD odešlo 2500 zaměstnanců, z nichž část zůstala pracovat v Diamu. Ještě loni pracovalo v OKD i se zaměstnanci dodavatelských firem okolo 7000 lidí.

Komentáře

(2)

energetik

6. květen 2021, 19:21

Tak to by mohli už konečně vrátit tu půjčku když se tak daří.

pr

7. květen 2021, 09:57

Já bych se zase tolik neradoval. Už je tu zase stav jako za otrokáře (Bakala) a bolševika (vlády lidu). Jedou nad plán což znamená, že něco ve vidině vyššího platu zanedbávají (bezpečnost).

Takže další metanové důlní neštěstí je na obzoru.

Nic se nezměnilo. Bohužel. Bo haviři jsou nepoučitelni. Vždy vlezou na špek kdejakemu managorskému cypovi.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.