Domů
Elektrárny v Evropě
Microsoft si smlouvou s větrným parkem zajistil výkon převyšující české VtE
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/File:Microsoft_European_HQ_-_Paris.jpg

Microsoft si smlouvou s větrným parkem zajistil výkon převyšující české VtE

Microsoft podepsal smlouvu na odběr elektřiny z větrného parku Vattenfallu, který po svém dokončení bude patřit k největším v Nizozemsku. Microsoft tak podpisem smlouvy získal 100 % výroby větrné elektrárny Wieringermeer. Softwarový gigant tímto krokem pokračuje v plnění strategie, jejíž cílem je navyšování podílu výroby OZE na spotřebě svých datových center.

Pro Vattenfall se jedná o první kontrakt na obchodní dodávku elektřiny pro datové centrum, které se nenachází na území států Skandinávského poloostrova. Vattenfall měl doposud zkušenosti s dodávkou elektřiny pro datová centra v severských zemích především ze svých vodních elektráren. Kontrakt s datovým centrem Microsoftu ležícím nedaleko Amsterdamu je tak pro Vattenfall prvním v oblasti datových center související pouze s větrnou energetikou.

Nizozemský větrný park Wieringermeer, jehož výrobu si Microsoft podpisem smlouvy zajistil, má být uveden do provozu v roce 2019. Náklady na rozšíření a repowering 350MW parku Wieringermeer odhaduje Vattenfall na více než 200 milionů eur. Po svém dokončení bude instalovaný výkon větrného parku Wieringermeer větší, než je současný instalovaný výkon všech větrných elektráren v ČR. Jakmile bude uveden do provozu 26MW větrný park Václavice, který se v současnosti dokončuje, dosáhne instalovaný výkon větrných elektráren v ČR téměř 310 MW.

Microsoft obrací pozornost na svá evropská datová centra a OZE

Kromě smlouvy s Vattenfallem podepsal Microsoft minulý měsíc smlouvu na odběr elektřiny i se společností GE. Tato smlouva se týká dodávky elektřiny z 37MW irské větrné farmy Tullahennel. Irský projekt je specifickým tím, že každá z turbín tohoto větrného parku je současně vybavena vlastním bateriovým úložištěm.

„Wieringermeer je druhým projekt Microsoftu v oblasti větrné energetiky v Evropě, jehož oznámení následuje zhruba měsíc po zveřejnění naší spolupráce s GE v Irsku. Jakmile bude větrný park Wieringermeer dokončen budeme již mít zajištěnu elektřinu z téměř 800 MW obnovitelných zdrojů. Oba evropské větrné parky nám umožní přiblížit se dosažení našich závazků souvisejících s obnovitelnými zdroji,“ řekl generální ředitel divize cloudové infrastruktury Microsoftu Christian Belady.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.