Domů
Společnosti ve světě
Nová baterie společnosti Bosch má nabídnout více energie za méně peněz

Nová baterie společnosti Bosch má nabídnout více energie za méně peněz

Společnost Bosch představila na autosalonu ve Frankfurtu již dříve avizovaný model lithium-iontové baterie v pevném skupenství. Oproti klasickým Li-ion bateriím by měla přinést zdvojnásobení energetické hustoty při současném snížení výrobních nákladů.

Pokud je prohlášení skutečně pravdivé, pak se u novou baterií vybavených elektromobilů zdvojnásobí dojezdová vzdálenost při snižování cen baterií.

To vše se má stát v horizontu následujících pěti let. Stane-li se vize skutečností, pak se bude jednat skutečně o průlomový počin.

„Bosch využívá svých schopností a finančních zdrojů k dosažení průlomu v oblasti elektromobility. Tuhé články by měly být revoluční technologií,“ kometuje novou technologii předseda představenstva firmy Bosch Volkmar Denner.

Mluvíme-li o článcích v pevném skupentsví, pak máme na mysli, že elektrolyt a a separátor v článku budou v pevném skupenství, nikoliv kapalném. Toto uspořádání má výhodu například z hlediska bezpečnosti, kdy obsah baterie nemůže při mechanickém poškození uniknout, čímž se snižují rizika dopadu na životní prostředí.

Společnost již dříve předpověděla, že podíl vozidel s elektrickým pohonem, a to přinejmenším hybridů, mezi všemi nově prodanými automobily by měl do roku 2025 dosáhnout 15 %.

Bosch se tak ne zcela překvapivě snaží vybudovat co nejsilnější pozici na trhu. V tom případě ovšem nezbývá nic jiného než přijít s něčím opravdu revolučním, jelikož na trhu je zavedeno již mnoho silných hráčů, mezi kterými Bosch zatím místo nemá.

Zdroj úvodní fotografie: DennisM2

Štítky:baterie
Bosch

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se