Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od úterního večera do dnešního rána k šedesáti dvěma zásahům. Bez proudu jsou domácnosti hlavně na Děčínsku, kde energetici řeší nejvíce poruch. Mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová ČTK řekla, že bez elektřiny je aktuálně 8000 odběrných míst v celé České republice, z toho nejvíce poruch je na Děčínsku a Českolipsku.

Příčinou poruch je mokrý těžký sníh, který láme větve i stromy.

„Ty pak padají do vedení, dochází k přetrhání vodičů, poškození izolátorů. Situaci komplikuje na mnoha místech těžko přístupný terén,“ uvedla Holingerová.

„Přesouváme poruchové čety z lokalit, kde je klid, do postižených oblastí,“ dodala s tím, že většinu poruch by měli energetici odstranit během dneška.

Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely od středečních 16:00 do dnešních 8:00 k 62 zásahům. Odstraňovali z komunikací spadané stromy a větve, které povolily pod vahou sněhu.

„Téměř všechny zásahy byly v děčínském okrese,“ řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Hasiči zasahovali například v okolí Rumburku, Velkého Šenova, Dolního Podluží, Horního Podluží, Jiřetína pod Jedlovou, Krásné Lípy, Mikulášovic a na dalších místech.

„Většinou se jednalo o spadlé větve a stromy bránící provozu na silnicích. V několika případech spadl strom na dráty telefonního nebo elektrického vedení,“ uvedl Marvan.

Ve dvou případech spadly stromy na silnici na Litoměřicku, u Knínice a Milešova. V okresu Most spadl strom na silnici u Rašova. V okresu Ústí nad Labem odstraňovala jednotka spadlý strom na vozovku u Krásného Lesa.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *