Pražská teplárenská patří francouzské společnosti Veolia ČR
Společnost Pražská teplárenská (PT) definitivně patří francouzské společnosti Veolia Česká republika, která ji koupila od Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského. Obchod posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (UOHS) a PT od 3. listopadu patří francouzské společnosti. ČTK to dnes sdělila mluvčí Veolie Marcela Dvořáková. Za kolik firma společnost získala, neuvedla. PT dodává teplo do více než 230.000 domácností a desítek administrativních budov, podniků, školských a zdravotnických zařízení.
„Akvizice takto významné společnosti je pro skupinu Veolia zásadní, i s ohledem na proměnu, kterou teplárenství v ČR prochází. Věřím, že i s pomocí PT bude energetická divize skupiny Veolia úspěšně čelit velkým environmentálním výzvám, které nás v nedaleké budoucnosti čekají. Zároveň bych chtěl ubezpečit všechny zákazníky PT, že pro ně tato akvizice nebude mít žádný negativní dopad,“ uvedl generální ředitel společnosti Veolia Energie ČR Reda Rahma.
Nově získaná společnost doplní akvizici Pražské teplárenské – Levý břeh (PT LPZ), která zásobuje teplem levobřežní část Prahy a kterou Veolia převzala v roce 2016. Na severu Prahy je pražská teplárenská síť napojena na 34 kilometrů dlouhý tepelný napáječ z Elektrárny Mělník, kde se teplo vyrábí při tzv. kogeneraci, což je souběžná výroba tepla a elektřiny.
EPH držela v PT stoprocentní podíl prostřednictvím společnosti EP Energy. V roce 2017 získal Křetínský od Prahy v teplárně čtvrtinový podíl. Tyto akcie byly tehdy ohodnoceny na 3,1 miliardy korun.
Veolia je v hlavním městě rovněž většinovým vlastníkem Pražských vodovodů a kanalizací (PVK), které mají na starosti distribuci vody. Menšinovým vlastníkem je Praha. PVK má vodovodní síť do roku 2028 pronajatou od městské společnosti Pražská vodohospodářská společnost (PVS). Po vypršení termínu se stoprocentním vlastníkem stane Praha.
Veolia zaměstnává po celém světě téměř 180.000 lidí. V Česku Veolia Energie ČR a její dceřiné společnosti působí v Moravskoslezském, Olomouckém, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém a Středočeském kraji a také v Praze. Společnost má zhruba 1600 zaměstnanců.
Mohlo by vás zajímat:
Takže údržba teplovodů půjde na minimum jako s vodovody a kanalizacemi. Tunel veolia. Křetínskému to nevydělávalo, tak se toho zbavil. EMě se má odstavit. Bez stabilního zdroje nebudou úspěchy.
Kellner s Křetínským si přes horolezce béma zprivatizovali za 6 mld kč plynárenskou a ti to teď prodali veolii.
kellner a křetínský je to samé a nad vším dohlíží tuneldědek ukradpéro.
Donedávna jim šla alespoň lichva.
Jinak soudruzi snižují náklady na údržbu, stav lidí a pak to střelí dál.
Přirozené monopoly by měly být státu na druhou stanu to je pouze teplovod a nikoli zdroj tepla. Podle mě CZT je dnes pouze nástroj pro ždímání obyvatel. Teplárny by měly postupně předělány na lokální elektrárny pro vykrytí špičkových odběrů měst, která by byla standardně vytápěná tepelnými čerpadly. Bohužel se tady dělá všechno proto ,aby lidé platily za teplo a TUV vysokou cenu z které se pak živí vlivní lidé většinou napojení na místní politiky.
Nevidím důvod proč by měl stát vlastnit trubky, nebo dráty, stejně jako vodovody na území obce XYZ, to je záležitost municipalit, byť se to nemusí současnému vrchnímu mikromanažerovy líbit.
Problém CZT je právě ta monopolnost, byť je možné poměrně triviálním HW a SW navrhnout systém který by umožnil mít jednu soustavu CZT s více dodavateli tepla ze kterých by si mohli odběratelé vybrat. Oproti elektrárnám by tam byly asi nějaká omezení, ale je to realizovatelné a možná jediné řešení jak do CZT dostat konkurenci.
Tepelná čerpadla do CZT... ? CZT má parametry cca120°C na 60°C. Tepelná čerpadla teplota 50°C/30°C. To by znamenalo předělat všechny otopné soustavy a výměníky a snížila by se přenosová kapacita horkovodu.
Bezpečnostní Strategie ČR (BS ČR) je hrubě porušena a ztráta suverenity v důležitých odvětvích - teplárenství = ohrožení životních zájmů, Vláda kouká a mlčí, ČR se stává neomezeným krmelcem v KI monopolních odvětvích, postup kolonizátorů je historicky prověřen a žádnými politiky PSP není naplňován slib poslance,........vládne nám tlupa vlastizrádců!!!
Jsme zkušební polygon EU k ovládání a dojení národa. Teplo + elektřina + voda + plyn = nejlépe měřitelné energie, v případě prodlení v zaplacení VYPNUTY!!!
BS ČR je cár papíru, politici nás v době příchozí krize ekonomiky brutálně podvádí, strategické odvětví nekontrolujeme, a Západ odtéká ročně přes 500 mld.Kč ročně, rozpočet v deficitu až 500 mld.Kč!!! Divná shoda!!! Za nedodržování zákonů a Strategií i koncepcí v ČR není nikdo potrestán, policie a justice nekoná, ČR = zhroucený stát, už chybí jenom muslimský terrror, strach z korona-pandemie je už 10 měsíců HSP vyvoláván bez omezení !!! Doporučení odborníků vláda ignoruje!!!Rozklad zatím nelze zastavit!!!
Tak to uz je pro Chocholouska
Od listopadu 1989 to jde s PTas velice dobře:
- Kožený, Vostrý a Radmila Kleslová (všichni STB) prodali pár lukrativních pozemků a prodali to Internacional Power. Alespoň ale umožnili stavbu největší teplárenské sítě na světě horkovodu Mělník-Praha
- Internacional Power propustili polovinu zaměstnanců, dál prodávali pozemky a přišli se skvělým nápadem jednotrubkového rozvodu z Mělníka do Prahy a zajímala je jen dividenda. Ale nebránili dalšímu rozšíření horkovodu na Jižní město, Modřany...
- Křetínský přezdívaný v PTas ten kretén už spustil totální tunel ve spolupráci s ČEZ. Prodal vybydlenou Teplárnu Třeboradice a EMĚ I za neuvěřitelně nevýhodnou cenu pro ČEZ - tedy tunel ČEZu. A hlavně odstavil poslední funkční výrobu elektřiny v Praze - Teplárnu Malešice.
- Veolia je kvalifikovaný provozovatel vodovodů po té co v Dejvicích se do pitné vody dostali splašky... a počty poruch na vodovodních sítích jen stoupají.
S Veolií bude Praha nejen bez vody ale i elektřiny a tepla.
Současnému pražskému vedení to je jedno. Řeší památníky. To bémovo shráblo všimné a je jim to taky jedno.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se