Japonská společnost Chugoku Electric Power Company zahájila proces spouštění 3. bloku jaderné elektrárny Shimane. Provozovatel požádál japonského regulátora o přezkoumání shody s revidovanými bezpečnostními normami. Výstavba jaderného bloku, která začala v roce 2005, se tak dostala do závěrečné fáze.

Výstavba 3. bloku jaderné elektrárny Shimane byla zahájena v prosinci 2005 v japonské prefektuře Šimane. V únoru 2011, měsíc před havárií ve Fukušimě, bylo oznámeno zpoždění v uvedení do provozu. Komerční provoz měl tedy být zahájen v březnu 2012. Po havárii ve Fukušimě bylo spuštění reaktoru odloženo na neurčito. Stavěný jaderný blok je typu ABWR s instalovaným elektrickým výkonem 1373 MWe.

V únoru bylo provedeno ověření konstrukce 2. bloku, které bylo zaměřeno na vliv zemětřesení na jaderný reaktor. Ověření provedl japonský úřad pro jadernou bezpečnost Nuclear Regulation Authority (NRA). V květnu tohoto roku požádala společnost Chucogu místní samosprávu o povolení k spuštění 3. bloku.

Podle japonských revidovaných jaderných předpisů se od provozovatelů jaderných elektráren požaduje, aby požádali Nuclear Regulation Authority o povolení ke změnám v konstrukci jaderného reaktoru, schválení plánů posilování bezpečnosti jaderných reaktorů a závěrečné bezpečnostní kontroly, které zajistí, že úpravy splňují nové bezpečnostní požadavky.

Schválené plány, které provozovatel NRA předloží, musí být do konstrukce jaderného bloku zapracovány do pěti let od jejich schválení.

Třetí blok jaderné elektrárny Shimane je teprve druhým jaderným blokem po havárii ve Fukušimě, na který se vztahují nové zprísněné bezpečnostní předpisy pro spuštění reaktoru. První byla Japan Electric Power Development Corp (J-Power), která nové předpisy aplikovala na 1. blok jaderné elektrárny Oma v roce 2014. Jaderný blok má jaderný reaktor typu ABWR a má instalovaný elektrický výkon 1383 MWe. Jeho spuštění je plánováno na rok 2021.

Zdroj úvodní fotografie: Senkai.com

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *