Domů
Německo
Německo otevřelo svoji první aukci na podporu KVET

Německo otevřelo svoji první aukci na podporu KVET

Německo minulý týden v pátek otevřelo první aukci pro podporu kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET).  Ucházet se o ni mohou nové a modernizované výrobny s instalovaným výkonem od 1 do 50 MWe.

„Konkurenční stanovení podpory kogeneraci je dalším důležitým krokem směrem k ekonomicky životaschopné transformaci německé energetiky. Bundesnetzagentur využívá svých zkušeností získaných v rámci aukcí na podporu OZE pro aukce v rámci kogenerace,“ říká Jochen Homann, prezident německého síťového regulátora – Bundesetzagentur.

Pevná výše podpory na výrobu elektřiny pro nové a modernizované kombinované výrobny elektřiny a tepla ve zmiňovaném výkonovém rozpětí dříve stanovovaná Zákonem o kombinované výrobě elektřiny a tepla (Kraft-Wärme-Kopplungsgesetz – KWKG) nyní končí. Nově budou provozovatelé o podporu pro KVET soutěžit v aukcích, podobně jako tomu je u větrných a fotovoltaických elektráren a elektráren na biomasu.

Minulý týden německý regulátor otevřel první aukci s uzávěrkou 1. prosince, ve které bude udělovat podporu pro celkem 100 MW celkového instalovaného výkonu. Pro tuto aukci je nastaven strop podpory na 7 eurocentů/kWh s tím, že podporu dostanou nejnižší nabídky až do dosažení výkonového stropu.

Kompletní podmínky aukce jsou uvedeny na stránkách regulátora.

Výzva k podávání nabídek se týká všech zařízení pro kombinovanou výrobu elektřiny a tepla ve zmiňovaném výkonovém segmentu, pro účast v aukci tak není nezbytné schválení zařízení podle spolkového zákona o ochraně proti znečištění  (Bundes-Immissionsschutzgesetz). Účastníci nabídkového řízení musí pouze zaregistrovat projekty v tržním registru dat, v prvním období nabídek postačuje, když je k nabídce přiřazena přihláška k registraci.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.