Společnost ABB představila svůj Microgrid Plus systém určený pro řízení decentralizované výroby elektřiny. Nová řešení budou nezbytná pro koordinaci provozu hybridních elektráren a pro úspěšnou stabilizaci a integraci obnovitelných zdrojů energie do microgrids.

Microgrid Plus System je kontejnerový systém určený pro vyspělé, ale i rozvojové země. Hlavním cílem je maximalizace využití obnovitelných zdrojů energie a zároveň snížení závislosti na fosilních palivech.

Systém s PowerStore bateriemi, kontrolním systémem Microgrid Plus a dálkovým ovládáním má poskytovat nejen přístup k elektrické energii v odlehlých oblastí, ale také bezpečnější napájení komunit a průmyslových odvětví v průběhu plánovaného i neplánovaného výpadku proudu.

Kontejnerové řešení a široký výkonový rozsah

Jednotka řídí tok elektrické energie v rámci elektrizační sítě s cílem zajistit dostatečnou výkonovou rezervu pro vyrovnání skokové zátěže a zajišťuje rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou v soustavě. Tato optimalizace zvyšuje využitelnost obnovitelných zdrojů energie i přes jejich přerušovaný provoz.

Celý systém – Microgrid Plus System, výkonové měniče, řídicí systém i baterie – je umístěn v kontejneru, který umožňuje rychlejší a jednodušší nasazení v místě potřeby.

„Naše modulární, standardizované a škálovatelné microgrid řešení bude poskytovat nákladově efektivní přístup ke spolehlivým dodávkám elektrické energie pro venkovské a městské aplikace,“ řekl Claudio Facchin, president divize energetických sítí ABB.

Zdrojem elektrické energie pro skladování můžou být solární a větrné elektrárny, dieselgenerátorové stanice nebo přímo elektrizační síť. K dispozici jsou čtyři varianty ve výkonovém rozsahu od 50 do 4600 kW.

Autor úvodní fotografie: Nenad Kajić @Wikimedia Commons

Štítky: abbmicrogridOZE

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *