Americký stát Massachusetts schválil kontrakty pro vodní elektrárny

DomůObnovitelné zdrojeAmerický stát Massachusetts schválil kontrakty pro vodní elektrárny

Massachusettské oddělení veřejných služeb (DPU) vydalo nařízení schvalující dlouhodobé kontrakty pro roční dodávku více jak 9,5 TWh elektrické energie z vodních elektráren od společnosti H.Q. Energy Services (U.S.) Inc. (HQUS). Kontrakty získal projekt New England Clean Energy Connect 100% Hydro (NECEC).

Zmíněné kontrakty vyplývají ze Zákona o relativní energetické diverzifikaci, který byl podepsán guvernérem Massachusetts v roce 2016. Zákon v konečném důsledku posílí spolehlivost a zajistí odolnou energetickou budoucnost pro stát a pokračování ve snižování emisí skleníkových plynů a splnění klimatických cílů. Tento projekt, který je v současnosti ve fázi přezkoumání ve státě Maine, reprezentuje největší zakázku na energii z obnovitelných zdrojů v historii státu Massachusetts a navýší tak podíl čisté energie na spotřebě na téměř polovinu.

„Pokračování těchto kontraktů na energii z hydroelektráren je dalším důležitým krokem pro zajištění dodávky čisté energie massachusettských spotřebitelům, která sníží jejich měsíční účty za energie, sníží emise skleníkových plynů a zlepší spolehlivost v období zimy.“ – Chris Baker, guvernér státu Massachusetts

New England Clean Energy Connect (NECEC) je projekt pro přenos čisté energie, který byl navržen společností Central Maine Power (CMP) ve spojení s Hydro-Québec Energy Services (US). Projekt je schopen dodávat až 1 200 MW z obnovitelných zdrojů z Kanady do oblasti Nové Anglie. Dodávky zajišťují vodní elektrárny, nebo kombinace vodních a větrných elektráren.

Kritériem pro výběr kontraktů nebyla jen cena

Mezi kritérii, které byly při porovnávání nabídek brány v potaz, je například vliv na zmírnění cenových špiček elektřiny v zimě, navýšení spolehlivosti dodávek, zabránění ztrátám a snížení nákladů na přenos. Kontrakty zároveň musely zajistit, aby překročení nákladů na přenos energie, v případě že nějaké budou, nebudou platit daňoví poplatníci a kontrakty podpoří zaměstnanost a ekonomický růst ve státě.

Díky podrobné analýze byla nabídka projektu NECEC zhodnocena jako nejvýhodnější z hlediska všech parametrů, pokud roční objem dodané energie bude činit 9 554,94 GWh. Smlouva je podle ministerstva cenově výhodná a ve veřejném zájmu.

„Tyto kontrakty diverzifikují dostupné zdroje energie pro spotřebitele a soustředí se na jejich ochranu. Těšíme se na to, že Commonwealth bude i nadále lídrem v poskytování čistých a spolehlivých energetických zdrojů.“ – Matthew Nelson, předseda DPU

S celkovou cenou 5,9 centů za kWh v reálných cenách roku 2017 za čistou energii i její přenos má tento projekt obyvatelům státu ušetřit mezi 2 až 4 % jejich nákladů na energie. Celkový čistý přínos, který se skládá z přímých a nepřímých přínosů, má po dobu trvání smlouvy (20 let) činit přibližně 4 miliardy dolarů.

Zdroj úvodního obrázku: Leonora (Ellie) Enking

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují