Trumpova administrativa dále postupuje ve svých plánech. Nyní si za cíl vybrala urychlení schvalovacího procesu pro výstavbu ropovodů a plynovodů. Administrativa požaduje, aby byl proces rychlejší, přesnější a aby nebyly zneužívány současné regule a nastavená pravidla.

Portál Platts informoval o sdělení ministrů Perryho a Zinkeho. Americký ministr energetiky Rick Perry a ministr vnitra Ryan Zinke v pondělí sdělili, že trumpova administrativa se chystá urychlit schvalovací proces pro ropovody a plynovody. Jedná se o další krok v obrovské slibované reorganizaci federální vlády. Ministr Rick Perry přímo slíbil během setkání ropným společnostem a společnostem zabývajícím se zemním plynem, že jim vláda nebude stát v cestě.

Zinke na setkání prohlásil, že federální pravidla a regule, zvláště pak pravidlo o ohrožených zvířatech, byla zneužívána a federální schvalovací proces se tak stal „svévolným“. Zinke požaduje, aby společnostem byla sdělena pevná časová osa pro schválení, a to ideálně maximálně jeden rok.

Na setkání ropných společností Zinke oficiálně požádal o vytvoření studie na současnou situaci ropné infrastruktury a infrastruktury zemního plynu. Také požádal o vytvoření studie na zachycování CO2 a jeho skladování. Podle Zinkeho to bude „obrovské“.

Americké agentury

Zinke sdělil, že mnoho agentur má různé oblasti působností, a že by je rád více sobě přiblížil. Dále řekl, že určité agentury, jako například Bureau of Land Management, se přesunou, aby se trochu rozhodovací síly odsunulo z Washingtonu, D.C.

Toto jsou oprávněné diskuze, které můžeme mít,“ řekl Rick Perry.

Ministr energetiky Perry také sdělil, že určité agentury, jako je například US Geological Survey nebo National Oceanic and Atmospheric Administration, by mohly být přesunuty pod jiná oddělení.

Autor úvodní fotografie: Gage Skidmore

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *