Domů
Energetika v zahraničí
Ropný gigant bp koupil britského nezávislého agregátora Open Energi
Zdroj: Flickr / Mike Mozart

Ropný gigant bp koupil britského nezávislého agregátora Open Energi

Ropný a plynárenský gigant bp koupil britského nezávislého agregátora Open Energi. Skrze svůj škálovací program Launchpad bude bp usilovat o jeho rychlý růst. Jedná se o další akvizici inovativních energetických společností z řad ropných gigantů.

Společnost Open Energi se připojí k portfoliu bp Launchpad, díky kterému by společnost měla získat příležitosti k rozšíření své činnosti a navázat na svůj silný obchodní růst v posledních letech. bp také prozkoumá, jak může Open Energi, která se v současné době zaměřuje na britský trh, pracovat v mezinárodním měřítku.

Open Energi působí v roli tzv. nezávislého agregátora a poskytovatele technologií v oblasti elektroenergetiky. Digitální platforma společnosti využívá data v reálném čase a umělé inteligence k optimalizaci využití energetických zařízení průmyslových podniků, univerzit nebo supermarketů, aby jednak zajistil snížení nákladů na energii podniků a zároveň poskytl flexibilitu elektroenergetickému systému. Flexibilitu potom uplatňuje buď na velkoobchodním trhu s elektřinou nebo pro poskytování služby regulace frekvence pro britskou přenosovou soustavu.

Více o společnosti Open Energi se můžete dozvědět v našem rozhovoru se Sebastianem Blakem, ředitelem pro energetické trhy a politiku v Open Energi.

"Akvizice pomůže společnosti bp rozvíjet digitálně řízené integrované energetické systémy a poskytovat zákazníkům inovativní, efektivní a flexibilní energetická řešení,“ tvrdí Sam Skerry, senior viceprezident bp Launchpad and Ventures.

„Vzhledem k tomu, že celosvětová kapacita obnovitelných zdrojů stále roste, jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Open Energi, která nám pomůže optimalizovat náklady na energii a výkonnost nízkouhlíkových energetických aktiv a podpořit naši širší nabídku pro zákazníky," dodává Skerry.

bp ve svém scénáři Net Zero předpokládá, že podíl primární energie z obnovitelných zdrojů se do roku 2050 zvýší z přibližně 5 % v roce 2018 na 60 %. Protože však výroba z těchto zdrojů závisí na proměnlivých povětrnostních podmínkách, přinese tento růst také zvýšenou volatilitu trhu a cen. Technologie digitálních platforem, jako jsou technologie Open Energi, mohou být zásadní pro udržení stability elektroenergetických sítí.

bp Launchpad

Společnost bp založila Launchpad v roce 2018 s cílem urychlit růst průlomových technologií. bp Launchpad se zaměřuje na poskytování víceletého financování a zakladatelům a týmům nabízí možnosti budování podnikání a škálování s odbornými znalostmi v oblasti provozu, financí, technologií, marketingu, rozvoje osobností a rozvoje společnosti.

Od roku 2018 bp Launchpad investoval do šesti společností: Finite Carbon, STRYDE, LYTT, Onyx Insight, Fotech Solutions a Open Energi. bp Launchpad bude hrát důležitou roli v ambici společnosti stát se do roku 2050 klimaticky neutrální.

Podobnou cestou se vydává například i Shell

Akvizice společnosti Shell v oblasti decentrální energetiky. Zdroj: Utility Partners

Společnost Shell založila divizi Renewables and Energy Solutions (původně New Energies), aby pomohla Shellu přejít od společnosti založené na fosilních palivech k energetické společnosti připravené pro budoucí nízkouhlíkový svět. V roce 2019 tato divize koupila britského inovativního agregátora, dodavatele a obchodníka Limejump a letos v únoru jednoho z největších agregátorů na světě, německou Next Kraftwerke.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.