ENERGOFÓRUM® 2019 láká na blockchain a smart technologie

DomůRychlé zprávyENERGOFÓRUM® 2019 láká na blockchain a smart technologie

Další ročník špičkové energetické konference se uskuteční 17.-18. října 2019. Už tak bohatý program, který se vedle elektřiny a zemního plynu výrazněji zaměří také na vytápění, ještě více obohatí celá řada zahraničních hostů.

Konference ENERGOFÓRUM® 2019 se koná 17. – 18. října v hotelu Partizán (Tále, Slovensko), kde se již poněkolikáté setkají představitelé nejvýznamnějších společností a institucí ze sektoru energetiky.

Úvodní přednáška bude patřit mezinárodně uznávanému expertovi na technologii blockchain. Michael Merz, zakladatel německé společnosti Ponton, v ní ukáže možnosti využití blockchainu v energetice. „V přednášce se zaměřím na využití blockchainu pro decentralizované obchodování na velkoobchodním trhu s energiemi z pohledu flexibility, ale také v místních sousedstvích,“ vysvětlil. „Jsem nadšený z toho, že vám budu moci vysvětlit, jak to celé funguje“.

Na vystoupení prvního spíkra naváže blok věnovaný smart energetice v digitální éře. O budoucnosti odvětví, které bude založené na integraci zelené energie do soustavy a přechodu na inteligentní řízení soustavy, budou společně diskutovat zástupci akademické sféry a inovativních společností. K nim patří také Tomáš Mužík, ředitel české společnosti Digital Energy Services, která spadá do skupiny Nano Energies a kromě jiného zabezpečuje funkci agregátora flexibility na trhu s elektřinou.

Díky obrovskému úspěchu v minulém ročníku si svou účast na konferenci zopakuje Michal Šnobr, který působí jako externí poradce skupiny J&T zejména pro oblast energetiky. Tentokrát se bude soustředit na budoucnost energetického mixu zemí střední a východní Evropy. Spasí jaderná energetika východní Evropu?

Důraz také na vytápění

Konference ENERGOFÓRUM® v posledních letech spojují témata z oblasti elektřiny a zemního plynu. Tento ročník je zajímavý také tím, že větší prostor než v minulosti získá sektor vytápění a chlazení. Diskutovat budeme o stavu teplárenství a centralizovaného zásobování teplem v SR a v Evropě. Účast potvrdil také Tomáš Drápela, předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR.

Žhavým tématem na Slovensku je aplikace změn v systému podpory zelené energie. Ústřední roli sehrává společnost OKTE, jejíž zástupci budou společně s dalšími oborníky diskutovat o implementaci nových pravidel.

Další z bloků se tematicky věnuje evropské energetické a klimatické politice do roku 2030. Prostor získá také budoucí nastavení trhu s elektřinou a nové úkoly, s nimiž s musí vypořádat všichni zainteresovaní účastníci. Diskutovat se bude i o rozvoji technické infrastruktury v regionu a změnách v obchodování s komoditami.

Záštitu nad konferencí ENERGOFÓRUM® převzalo i letos Ministerstvo hospodářství SR.

Nenechte si konferenci nabitou energií ujít!

Všechny nutné informace a podrobný program jednání najdete na www.energoforum.sk.