Domů
Teplárenství
EP Energy stoupl ve čtvrtletí meziročně provozní zisk o 15,6 %

EP Energy stoupl ve čtvrtletí meziročně provozní zisk o 15,6 %

Energetické skupině EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 15,6 procenta na 3,7 miliardy korun (141 milionů eur). Konsolidované tržby proti stejnému období roku 2016 klesly o 2,2 procenta na 14,4 miliardy korun (543 milionů eur). EP Energy to dnes uvedla na svém webu . Výsledky jsou podle mezinárodních účetních standardů.

Skupina EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku. Ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy. Vedle českého trhu působí na Slovensku.

Výsledky dnes kromě EP Energy zveřejnila také její dceřiná společnost EP Energy Trading, která dodává odběratelům elektřinu a plyn. Oznámila výsledky hospodaření za celý loňský rok. Čistý zisk před zdaněním firmě proti roku 2015 klesl o více než polovinu na 111,7 milionu korun, tržby klesly o 27,5 procenta na 14 miliard korun. Meziročně naopak vzrostlo množství elektřiny a plynu, které společnost dodala zákazníkům. U obou komodit činil nárůst 0,5 terawatthodiny (TWh). Elektřiny firma dodala 2,3 TWh, plynu 1,9 TWh.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala EP Energy Trading na konci letošního března elektřinu 32 722 a plyn 20 890 zákazníkům. Od největšího alternativního dodavatele energií v Česku, společnosti Bohemia Energy, bralo podle OTE ve stejnou dobu elektřinu přes 380 000 a plyn téměř 190 000 odběratelů.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal podnikatel Daniel Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.