Domů
Teplárenství
Plzeňská teplárenská dostala pokutu za nedodržování emisních limitů
Plzeňská teplárenská zdroj:www.zelene-mesto.eu

Plzeňská teplárenská dostala pokutu za nedodržování emisních limitů

Teplárenství
4 komentáře
13. srpen 2019, 15:32
ČTK

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 250.000 korun akciové společnosti Plzeňská teplárenská za provoz teplárny v rozporu s integrovaným povolením a provozním řádem. Firma loni v červenci nedodržela lhůty pro odstranění poruch a následně neplnila emisní limity oxidu siřičitého a oxidu uhelnatého, řekla ČTK mluvčí inspekce Jana Jandová. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje.

„Limit pro oxid siřičitý, stanovený na 1200 miligramů na metr krychlový, byl překročen až téměř trojnásobně. Nejvyšší naměřená hodnota byla 3593. Povolená hodnota pro oxid uhelnatý byla překročena více než pětinásobně. Limit byl 250 miligramů na metr krychlový a naměřeno bylo až 1323,“ uvedla ředitelka plzeňského inspektorátu Petra Horčicová.

Firma tak podle ní nedodržovala integrované povolení vydané krajským úřadem.

Plzeňská teplárenská se proti pokutě neodvolala, sankce v červenci 2019 nabyla právní moci, dodala mluvčí ČIŽP.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Karel
13. srpen 2019, 17:39

...opravdu MIKROgramů??? To by byly elitní emise...

Martin Hajek
13. srpen 2019, 20:36

Klid, to jen novináři v ČTK neví, že mg je miligram. Na webu ČIŽP je to správně. Stačí jim jednou vyplatit výplatu v milikorunách a budou si to pamatovat.

Karel
13. srpen 2019, 21:34

:-) skvělý návrh :-)

Martin Hajek
14. srpen 2019, 21:15

Teď ještě něco k podstatě a faktické újmě na životním prostředí z vyjádření pokutované: Společnost Plzeňská teplárenská a.s. kontinuálně monitoruje emise znečišťujících látek a v maximální míře dbá na dodržování stanovených emisních limitů a emisních stropů a dalších podmínek uložených integrovaným povolením k provozu zařízení. Přes všechna uvedená opatření nelze nikdy zcela vyloučit mimořádné poruchové stavy, ke kterým došlo právě v červenci 2018. K nedodržení emisních limitů v uvedeném období došlo z důvodu souběhu několika nečekaných poruch na výrobním zařízení, které byly společností Plzeňská teplárenská a.s. neprodleně řešeny. Byla přijata okamžitá opatření tak, aby provoz zařízení areálu Teplárna společnosti Plzeňská teplárenská a.s. nebyl přerušen, neboť se jedná o hlavního dodavatele tepla a chladu pro město Plzeň. Z výše uvedených důvodů a přes veškeré vynaložené úsilí pro odstranění uvedených poruch, bohužel došlo k překročení rozsahu doby pro jejich odstranění povolené provozním řádem společnosti o půl hodiny a tím pádem i k překročení emisních limitů oxidu siřičitého a oxidu uhelnatého.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se