Domů
Teplárenství
ÚOHS dal zelenou spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

ÚOHS dal zelenou spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil fúzi městské společnosti Plzeňská teplárenská (PT) s Plzeňskou energetikou (PE) patřící do skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského. Úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě. Po spojení obou firem zanikne společnost Plzeňská energetika a její majetek přejde do společnosti Plzeňská teplárenská. Kontrolovat ji mají společně Statutární město Plzeň a společnost EP Infrastructure. Komunální plzeňští politici rozhodnutí antimonopolního úřadu vítají.

„Úřad spojení povolil, neboť společnosti PT a PE si vzhledem ke geografickému vymezení relevantních trhů s centrálním zásobování teplem v rámci svých rozvodných sítí nekonkurují, a dále vzhledem k věcné regulaci cen tepla Energetickým regulačním úřadem,“ uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Podle zjištění úřadu spojení obou firem nepocítí ani koncoví zákazníci, ani případné další podniky dodávající teplo do rozvodné sítě Plzeňské teplárenské. Spojení neovlivní hospodářskou soutěž neovlivní ani v oblasti výroby a velkoobchodního prodeje elektřiny.

Ilustrační foto

„Považuji to jednoznačně za velký úspěch. Byl to strategický projekt Plzně, který je důležitý zejména v době rozkolísanosti na českém i evropském energetickém trhu. Dává do budoucna stabilitu pro další rozvoj PT. Za město bych podtrhl to, že výsledek jednání je nastaven tak, že Plzeň bude mít zásadní vliv na ceny tepla,“ řekl primátorův náměstek a podle nové koaliční dohody budoucí primátor Plzně Martin Baxa (ODS).

Potvrzení fúze uvítal i Michal Vozobule zatím z opoziční TOP 09.

„My jsme to podpořili, protože si myslíme že dává ekonomicky smysl a že bude pro Plzeň a její občany do budoucna výhodná,“ uvedl.

EP Infrastructure ze skupiny EPH získá v Plzeňské teplárenské podíl 35 procent, zbylých 65 procent zůstane městu.

Plzeňská energetika má váhu 27procentního podílu, a tak za zbylých osm procent akcií dá EPH městu 604 milionů korun, jimiž Plzeňská teplárenská sníží zadlužení na méně než polovinu. Nová spalovna odpadu bude součástí spojené firmy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.