Domů
Teplárenství
Příbramskou teplárenskou má převzít společnost Mincom CZ

Příbramskou teplárenskou má převzít společnost Mincom CZ

Příbramskou teplárenskou má podle výsledků tendru převzít společnost Mincom CZ napojená na skupinu EnergoFuture. Informoval o tom dnes server E15 . Prodej ještě musí schválit městské zastupitelstvo. Příbramská teplárenská provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie.

Výkonný ředitel Příbramské teplárenské Jaroslav Hrabec ČTK v pátek řekl, že vítězná firma již uzavřela smlouvu se správcem konkurzní podstaty, zástupci města a Československé obchodní banky (ČSOB) o tom, že peníze budou dány do úschovy u ČSOB. Kdo je vítězem soutěže a jaká je kupní cena, zatím ČTK nechtěl říci s tím, že zastupitelstvo města ještě musí 25. dubna schválit návrh smlouvy na odprodej svého majetku.

Podle serveru E15 zaplatí EnergoFuture za Příbramskou teplárenskou 238 milionů korun na účet konkurzního správce teplárny. Dalších zhruba 38 milionů korun poputuje na účet Příbrami.

Podnik se 120 zaměstnanci je od 90. let minulého století v konkurzu. Společnost zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby firmy za rok 2017 dosáhly 280,8 milionu korun.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se