Domů
Teplárenství
Příbramskou teplárenskou má převzít společnost Mincom CZ

Příbramskou teplárenskou má převzít společnost Mincom CZ

Příbramskou teplárenskou má podle výsledků tendru převzít společnost Mincom CZ napojená na skupinu EnergoFuture. Informoval o tom dnes server E15 . Prodej ještě musí schválit městské zastupitelstvo. Příbramská teplárenská provozuje centrální zdroj tepla pro Příbram a z menší části je i výrobcem a dodavatelem elektrické energie.

Výkonný ředitel Příbramské teplárenské Jaroslav Hrabec ČTK v pátek řekl, že vítězná firma již uzavřela smlouvu se správcem konkurzní podstaty, zástupci města a Československé obchodní banky (ČSOB) o tom, že peníze budou dány do úschovy u ČSOB. Kdo je vítězem soutěže a jaká je kupní cena, zatím ČTK nechtěl říci s tím, že zastupitelstvo města ještě musí 25. dubna schválit návrh smlouvy na odprodej svého majetku.

Podle serveru E15 zaplatí EnergoFuture za Příbramskou teplárenskou 238 milionů korun na účet konkurzního správce teplárny. Dalších zhruba 38 milionů korun poputuje na účet Příbrami.

Podnik se 120 zaměstnanci je od 90. let minulého století v konkurzu. Společnost zásobuje teplem zhruba 10.000 domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra. Konsolidované tržby firmy za rok 2017 dosáhly 280,8 milionu korun.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.