Domů
Energetika v zahraničí
Chevron chce snížit emise skleníkových plynů z produkce ropy a plynu

Chevron chce snížit emise skleníkových plynů z produkce ropy a plynu

Cílem společnosti Chevron je snížit emise skleníkových plynů z její produkce ropy o 5 až 10 %. Tohoto cíle, který je součástí pokračujícícho úsilí v boji proti změně klimatu, chce dosáhnout během následujících 7 let.

Americká energetická společnost Chevron, která je součástí Ropné a plynárenské klimatické iniciativy (OCGI – Oil and Gas Climate Initiative), uvedla, že se zaměří také na snížení emisí sklenikových plynů o 2 až 5 % z těžby zemního plynu.

Cíle společnosti Chevron však nezahrnují plány na snížení emisí podle Scope 3. Cíle dále nezahrnují ani to, jak zákazník paliva využívá.

Ropný a plynárenský průmysl je pod tlakem aktivistů znepokojených důsledky změny klimatu. Vědci tvrdí, že svět musí v příštích 10 letech snížit emise skleníkových plynů na polovinu, aby se vyhnul katastrofickému oteplování.

OGCI, založená v roce 2014, je skupinou 13 ropných společností, které představují 32 % světové produkce ropy a zemního plynu. Jeho cílem je snížit emise metanu a zvýšit účinnosti při využívání ropných produktů. Společnosti také investují do technologií zachycování oxidu uhličitého, které ho dokáží uskladnit ve vytěžených ložiscích nebo porézních prostorách pod zemí.

Chevron uvedl, že doposud utratil více než jednu miliardu dolarů (23,4 miliard korun) na projekty v oblasti zachycování a skládkování oxidu uhličitého v Austrálii a Kanadě. Očekává se, že investice sníží emise skleníkových plynů o přibližně 5 milionů tun ročně.

Energetické společnosti se nacházejí v první linii globálního přechodu na nízkouhlíkové hospodářství. Investoři se mohou potýkat s obrovskými ztrátami, pokud tyto společnosti včas nepřepracují své obchodní modely.

Zdroj úvodní fotografie: AXIOS

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se