Domů
Akumulace energie
LG Energy Solution plánuje do roku 2025 vyrábět 520 GWh baterií ročně
Akumulátory od společnosti Daimler. Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

LG Energy Solution plánuje do roku 2025 vyrábět 520 GWh baterií ročně

Společnost LG Energy Solution  plánuje během tří let více než zdvojnásobit svoji produkci baterií na 520 GWh/rok. Rozšiřování továren plánuje zejména v Severní Americe, kde má výrobní kapacita vzrůst ze současných 13 GWh/rok na 215 GWh/rok. Společnost zároveň cílí na uzavření dlouhodobých kontraktů s dodavateli lithia, niklu a kobaltu, aby pro své továrny zajistila dostatek vstupních surovin.

Jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solution plánuje dosáhnout do roku 2025 výrobní kapacity baterií ve výši 520 GWh/rok. Tolik baterií by například postačilo pro výrobu přes 7 milionů elektromobilů. Oproti současné produkci se jedná o více než 2,6 násobný nárůst a jen letos navýší investiční výdaje na 5,5 miliardy dolarů (zhruba 130 miliard Kč).

Investice potečou zejména do nových továren v Kanadě, USA a Indonesii a do rozšiřování stávajících továren. Továrna Ochang v Jižní Koreji navýší kapacitu z 21 GWh/rok na 33 GWh/rok. Výroba v čínských továrnách Nanjing a Binjiang má vzrůst o více než polovinu na 145 GWh/rok. Evropská továrna v polské Wroclavi pak má během tří let navýšit produkci o 47 GWh/rok na 115 GWh/rok.

Společnost hledá možnosti, jak si zajistit bezpečné dodávky vstupních surovin jako lithium, nikl a kobalt pomocí dlouhodobých dohod.

Navýšení kapacity v Severní Americe

Největší podíl na výrobním potenciálu LG Energy Solution se nachází ve státech Severní Ameriky, kde společnost plánuje navýšit výrobu ze současných 13 GWh/rok na 215 GWh/rok. LG má v současné době v provozu dvě továrny na baterie, a to v Michiganu (4 GWh/rok) a společně se společností GM továrnu v Ohiu (9 GWh/rok).

Do roku 2025 bude současný michiganský provoz rozšířen na 20 GWh/rok, společně s novou továrnou, rovněž v Michiganu, s kapacitou 50 GWh/rok. Továrna v Ohiu pak navýší výrobu až na 40 GWh/rok. Další nové továrny v USA jsou plánované v Arizoně (15 GWh/rok) a Tennessee (45 GWh/rok). První velkokapacitní výrobnu baterií s produkcí 45 GWh/rok v Kanadě by LG měla postavit v Ontariu.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Jan Veselý
2. květen 2022, 15:56

To je teda zvěrstvo, zvláště když si člověk uvědomí, že v roce 2015 byla globální produkční kapacita Li-ion článků okolo 40-50 GWh/rok.

Důsledky na sebe taky nenechají čekat.

Jan Stehlik
2. květen 2022, 17:12

Problém je kde brát suroviny . Navíc teď je vše dotované a s rostoucím koláčem na trhu , budou tyto dotace nezvladatelné .

https://oenergetice.

cz/obnovitelne-zdroje/evropa-celi-kritickemu-nedostatku-kovu-potrebnych-rozvoj-ciste-energetiky>

Jan Veselý
2. květen 2022, 18:21

Před problémem se můžete podělat nebo ho řešit. V LG Chem se očividně rozhodli k tomu druhému.

A mimochodem, všiml jste si vůbec, že ten článek není jen o Evropě?

Turby
2. květen 2022, 22:53

"Společnost hledá možnosti..."

Takze jen PR.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516