V rámci probíhající klimatické konference v Paříži se tento čtvrtek vláda Spojeného království zavázala k rozvoji ekologické dopravy. Jako jeden z členů Aliance bezemisních vozidel tak směřuje k cíli, aby do roku 2050 byla veškerá prodávaná osobní vozidla bezemisními.

Aliance bezemisních vozidel (Zero-Emission Vehicle Alliance) byla vytvořena letos v září za účelem podpoření globálního rozvoje ekologických vozidel. Aliance sdružuje celkem 13 zemí světa a částí USA či Kanady, včetně Norska či Nizozemska.

„Spojené království již představuje největší trh ultra nízko-emisních vozidel v rámci EU a čtvrtý největší trh na světě a dnešní závazek potvrzuje naše odhodlání zajistit, aby téměř každý osobní automobil či dodávka byly do roku 2050 bezemisními.“

Britský ministr dopravy Andrew Jones

Hlavním cílem aliance je úplná ekologizace osobní silniční dopravy do roku 2050. Ambiciózního cíle hodlají členové aliance dosáhnout zejména podporou prodeje bezemisních vozidel, investicemi do rozvoje potřebné infrastruktury či rozšířením počtu bezemisních vozidel v oblasti veřejné dopravy.

„Elektromobily jsou zelenější a levnější, co se provozu týče a my je děláme dostupnějšími. Dotacemi v rozsahu více než 600 milionů liber v letech 2015 až 2020 podpoříme rozvoj a produkci ultra nízko-emisních vozidel ve Spojeném království,“ uvedl Andrew Jones.

„Svou vedoucí pozicí v mezinárodních snahách v této otázce sehráváme svou roli pro omezení emisí skleníkových plynů o více než jednu miliardu tun do roku 2050,“ dodává Jones.

Zdroj úvodní fotografie: zevalliance.org

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *