Doosan Škoda získala další velkou zakázku v Mexiku

DomůElektřinaDoosan Škoda získala další velkou zakázku v Mexiku

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power hlásí další úspěch na latinskoamerickém trhu, když získala již čtvrtý projekt v Mexiku během posledního roku. Pro paroplynovou elektrárnu EMPALME II ve státě Sonora dodá parní turbínu výkonové třídy 300 MW. 

Doosan Škoda získala další projekt na latinskoamerickém trhu. Do paroplynové elektrárny EMPALME II, jejíž celkový instalovaný výkon dosáhne 770 MW, dodá Doosan Škoda parní turbínu výkonové třídy 300 MW.

„Třítělesová parní turbína výkonové třídy 300 MW vlastního designu byla navržena podle osvědčeného řešení paroplynových cyklů v teritoriích s frekvencí sítě 50 Hz i 60 Hz tak, aby splňovala náročné požadavky vyplývající z vysokých teplot vstupní páry v hodnotě 600 °C,“ řekl David Zeman, manažer pro Latinskou Ameriku v Doosan Škoda Power.

Provozovatelem elektrárny EMPALME II je mexická státní elektrárenskáý společnost CFE. Doosan Škoda v tiskové zprávě uvádí, že podle odhadů poroste poptávka po elektrické energii na severu Mexika v průměru o 3,6 % ročně, což představuje prostor pro elektrárnu EMPALME.

„Jsme pyšní, že můžeme být součástí růstu elektrické energie v Mexiku a že můžeme Mexičanům poskytnout spolehlivé energetické řešení. Tímto projektem se celková kapacita parních turbín Škoda instalovaných v Mexiku zvýší na téměř 1 GW s šesti bloky v provozu, které budou dodávat elektrickou energii do více než 700 000 mexických domácností.“ dodal David Zeman.

Doosan Škoda Power upevňuje svoji pozici na latinskoamerickém trhu

Plzeňská Doosan Škoda Power pokračuje v upevňování pozice na latinskoamerickém trhu. Když v únoru letošního roku společnost oznámila dodávku své doposud výkonově největší parní turbíny o výkonu 375 MW do Chile, zaokrouhlila svůj výkon parních turbín instalovaných v Latinské Americe za posledních 15 let na 2 400 MW.

„Po úspěších Doosan Škoda Power v chilských projektech CCPP Kelar a CSP Atacama nový projekt EIM1 potvrzuje, že orientace na latinskoamerický trh je správnou cestou,“ uvedl David Zeman.

Uvedená parní turbína bude instalována do uhelné elektrárny u města Mejillones. Celá zakázka má být hotova v polovině roku 2018, přičemž parní turbína spolu s generátorem budou dodány již letos. Na zakázce se kromě Doosan Škoda Power podílí také mateřská společnost Doosan, která dodá pro uhelnou elektrárnu kotel.

Zdroj úvodní fotografie: www.doosanskodapower.com