Domů
Elektřina
Enel a EPH se údajně dohodli na prodeji Slovenských elektráren

Enel a EPH se údajně dohodli na prodeji Slovenských elektráren

Italský Enel dosáhl obecné dohody o prodeji části svého podílu ve Slovenských elektrárnách české skupině Energetický a průmyslový holding (EPH), agentuře Reuters to prozradil interní zdroj z Enelu. Mluvčí EPH ovšem dohodu nepotvrdil.

Státem kontrolovaná největší italská energetická společnost Enel v srpnu prozradila, že s EPH exkluzivně jedná o prodeji části svého 66% podílu ve společnosti Slovenské elektrárne.

Podle zdroje z italské společnosti měla být jednání rozhodnuta 16. října. Ačkoliv širší dohoda byla sjednána, obě strany se rozhodly prodloužit jednání o další měsíc a dohodnout veškeré podrobnosti.

„Nemůžeme potvrdit zprávu některých médií, že bylo dosaženo dohody mezi EPH a Enelem o prodeji podílu, který italská společnost drží ve firmě Slovenské elektrárne. Jednání stále pokračují. Až dojde k podpisu dohody, budeme informovat.“

mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Enel v astronomických dluzích

Plánem Enelu je snížit prodejem aktiv dluh, do kterého se společnost v posledních letech dostala. V roce 2014 zaznamenala meziroční pokles čistého zisku o 84 %.

Komplikace jí přinesly i Slovenské elektrárne, ty společnost nakupovala s cílem investovat do dostavby jaderné elektrárny Mochovce, která měla být dokončena v roce 2013. Bezpečnostní požadavky po havárii ve Fukušimě si ovšem vyžádaly zvýšení nákladů a značné časové prodloužení projektu.

Enel má v úmyslu prodat svůj podíl ve dvou etapách a generální ředitel Enelu Francesco Starace již dříve naznačil, že první fáze prodeje by mohla zahrnovat podíl okolo 30 %.

„Pokud bych se měl rozhodnout, prodal bych část Slovenských Elektráren nyní a zbytek až později. Prodat vše najednou by zničilo hodnotu aktiv, které Enel ve Slovenských elektrárnách drží.“

Francesco Starace, generální ředitel Enelu

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.