Domů
Společnosti v ČR
Energie ČS – „Energie jako součást bankovnictví“ (profil společnosti)
Komerční sdělení
Logo společnosti Energie ČS

Energie ČS – „Energie jako součást bankovnictví“ (profil společnosti)

Už jste se setkali s tím, že Vám banka nabídne dodávku elektřiny či plynu? Banky svým klientům nabízejí mnoho finančních produktů. Česká spořitelna nabízí víc. Jako první banka v České republice poskytuje nefinanční služby v podobě energií. Dodávka elektřiny a plynu je v současné době neodmyslitelnou součástí moderního retailového bankovnictví. Pro obchodování s energiemi vznikla společnost Energie ČS.

Společnost Energie ČS je dceřiná společnost České spořitelny, která byla založena v roce 2012. Hlavním zaměřením společnosti je obchodování s elektrickou energií a zemním plynem. Orientuje se na výkup elektrické energie z obnovitelných zdrojů a zároveň zajišťuje kompletní dodávky elektřiny a plynu konečných spotřebitelům.  Hlavním zdrojem vykupované elektřiny jsou především bioplynové stanice, kde má společnost více než třetinový podíl na trhu. Z řady obnovitelných zdrojů vykupuje elektřinu také ze solárních elektráren, větrných elektráren a malých vodních elektráren. Výkup elektřiny z obnovitelných zdrojů pokrývá objem elektřiny, kterou dodává svým klientům. Zákazníci si tak mohou být jisti, že jim společnost Energie ČS dodává 100% “zelenou“ energii.

Původním segmentem společnosti Energie ČS byla korporátní a firemní klientela. Díky zázemí České Spořitelny se společnost postupem času začala orientovat spíše na retailové klienty – tedy na domácnosti. Na své klienty z řad firem nezanevřela a stále jim poskytuje stejně kvalitní služby v oblasti obchodu s energiemi.

Od roku 2015 je partnerem projektu Moje zdravé finance. Moje zdravé finance je projekt zaměřený na retail a svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, ale také nefinanční produkty, čímž energie (nyní již neodmyslitelně) jsou. V rámci silné finanční skupiny se Energie ČS zapojuje také do dalších projektů, jako je Fotovoltaická elektrárna na klíč nebo Chytré město České spořitelny. Společnost sleduje trendy v oblasti prodeje energií a neustále nabízí svým klientům nové služby, jako je například zákaznický portál, uzavírání online smluv nebo také uzavírání smluv přes videokonference. Smlouvu přes videokonferenci si klient může snadno sjednat na pobočkách České spořitelny.

Společnost vznikla v roce 2012 jako Erste Energy Services. Z důvodu snadnější identifikace ze strany klientů byl v roce 2016 název změněn na Energie ČS. Společnost plně dodržuje zásady Etického kodexu obchodníka v energetických odvětvích a svým zákazníkům vždy poskytovala a stále poskytuje profesionální i osobní přístup.

Společnost Energie ČS je obchodníkem s energiemi přes 6 let a stále více si upevňuje své místo mezi velkými hráči na energetickém trhu. Elektřina jako každá komodita má svoji cenu a my se staráme o to, aby měl klient dostatek energie za výhodnou cenu. Protože věříme, že když máte dost Energie, dokážete víc.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se