Domů
Energetika v ČR
Prodej MVV Energie CZ je hotový, firma je součástí lucemburské skupiny Cube
Zdroj: MVV Energie
Zdroj: MVV Energie

Prodej MVV Energie CZ je hotový, firma je součástí lucemburské skupiny Cube

Energetika v ČR
Bez komentáře
12. prosinec 2022, 11:44
ČTK
Prodej české energetické společnosti MVV Energie CZ je hotov. Jejím novým vlastníkem se stala firma Cube III Energy CZ, která je součástí lucemburské investiční společnosti Cube Infrastructure Managers zaměřené na středně velké infrastrukturní projekty. Fungování ani vedení společnosti by se měnit nemělo. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informoval Miloš Adámek ze společnosti MVV Energie CZ. Ta poskytuje služby zákazníkům v 15 městech České republiky.

MVV Energie CZ patří k předním výrobcům a dodavatelům tepelné energie v České republice. Skupina se také zabývá vysokoúčinnou výrobou elektřiny, energetickým využitím odpadu, energetickým poradenstvím, vodohospodářstvím a poskytováním služeb elektronických komunikací. Skupina zajišťuje v ČR teplo pro 70.000 domácností a stovky firem a organizací.

Nový vlastník MVV Energie CZ společnost letos koupil od německého majitele. Cenu transakce žádná ze stran neuvedla. Vstup nového vlastníka podle firmy nebude znamenat žádné významné změny ve struktuře a fungování celé skupiny a beze změny zůstává i management společnosti.

Patnáct společností skupiny poskytuje své služby obyvatelům, průmyslovým podnikům a obcím v 15 městech České republiky, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Skupina zaměstnává zhruba 500 lidí. V uplynulém finančním roce od začátku října 2020 do konce září 2021 jí stoupl zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) na 599 milionů korun z 571 milionů korun v předchozím období. Její konsolidované výnosy meziročně vzrostly o 1,2 procenta na 2,1 miliardy korun. V roce 2021 MVV Energie CZ prodala 690 gigawatthodin (GWh) tepla a 170 GWh elektřiny.

O odkup skupiny MVV Energie CZ se ucházel například také Liberec. Na konci července město podalo nabídku na získání skupiny. Zatímco předtím usiloval Liberec jen o spalovnu a teplárnu ve městě, následně se spojil s firmou AVE CZ odpadové hospodářství a podal nabídku na celou skupinu.

sip rdo

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516