Domů
Obnovitelné zdroje
Google v Německu investuje 1 miliardu eur do zelených technologií
Zdroj: pxhere

Google v Německu investuje 1 miliardu eur do zelených technologií

Google v Německu investuje do digitalizace a bezemisních technologií 1 miliardu eur. Firma uzavřela spolupráci s energetickou společností Engie, která jí bude dodávat bezemisní elektřinu. Google chce do roku 2030 pokrývat svoji energetickou potřebu pouze z obnovitelných zdrojů energie.

Společnost Google se rozhodla do roku 2030 investovat 1 miliardu eur do zelených technologií a digitalizace v Německu. Jedná se o největší investiční balíček Google v Německu za 20 let jeho existence na tamějším trhu. Cílem je s využitím zelené energie vybudovat nové cloudové data centrum poblíž Berlína.

„Když přemýšlíme o velkých otázkách, které budou tvarovat Německo do budoucna, tak je to digitalizace na straně jedné a udržitelnost na straně druhé,“ tvrdí Philipp Justus, viceprezident Google Central Europe.

Kromě toho v současnosti Google dostavuje internetový hub poblíž Frankfurtu, který byl vybudován s energeticky efektivní infrastrukturou a v souladu s principy cirkulárního hospodaření s odpadem. Hub má být uveden do provozu v roce 2022.

Dekarbonizace do roku 2030

Google uzavřel spolupráci s německou energetickou společností Engie, která bude dodavatelem bezemisní elektřiny Google v Německu. Engie za tímto účelem v Německu vybuduje 140MW portfolio bezemisních elektráren. Skládat se bude mj. z fotovoltaické elektrárny s výkonem 39 MW a 22 větrných parků v pěti různých spolkových zemích.

Díky této spolupráci by všechna zařízení Google v Německu měla do roku 2022 získávat 80 % spotřeby elektřiny z bezemisních zdrojů (měřeno na hodinové bázi). Do roku 2030 si pak Google dal za cíl dosáhnout celosvětově plné dekarbonizace energie pro své potřeby.

„Engie má radost ze spolupráce s Google založenou na této dohodě, která je první svého druhu a která bude podporovat firmu v jejích cílech udržitelnosti a ambiciózním cíli bezemisní energie. Díky naší expertíze v energetickém a rizikovém managementu můžeme bez problémů integrovat obnovitelnou energii z existujících zařízení a postavit nová zařízení, abychom vytvořili produkt přímo na míru tak, aby odpovídal požadavkům a plánům Google být ještě zelenější,“ uvedl Ralf Bernhard, seniorní pracovník Engie zabývající se zajišťováním energie z obnovitelných zdrojů.

Komentáře

(1)

Energetik 007

8. září 2021, 08:12

Google ušetří v Německu na daních pár mld EUR a jednu mld investuje do blbostí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.