Domů
Plynárenství
Na Ukrajině vybuchl plynovod, dodávky do Evropy to prý neohrozí
Zdroj: Naftogaz

Na Ukrajině vybuchl plynovod, dodávky do Evropy to prý neohrozí

Na střední Ukrajině vybuchl páteřní plynovod, jímž se mimo jiné přepravuje do Evropy ruský plyn. Informoval o tom dnes operátor ukrajinské plynovodní soustavy. Podle něj havárie může způsobit dočasné výpadky dodávek v přilehlém okolí, tranzit plynu do Evropy však neohrozí. Událost si patrně nevyžádala oběti na životech. Co bylo příčinou výbuchu, je dosud předmětem vyšetřování.

Ukrajinská média zveřejnila snímek obří ohnivé koule, která se údajně vytvořila u města Lubny na místě přerušeného magistrálního plynovodu vedoucího z ruského Urengoje přes Pomary do Užhorodu na západní Ukrajině.

Na místo havárie dorazilo 40 hasičů, jimž se podařilo dostat oheň pod kontrolu, uvedla televize 112.

Komentáře

(13)

Bizon

10. leden 2021, 19:41

Diví se ještě někdo že Němci staví NSII, spolehlivý koridor pro dodávku životně důležité enrgie? Taky bych se nespoléhal na zuboženou rozkradenou oligarchii.

Jestli šlo o sabotáž tak se Ukrajině napůl omlouvám, jenže oni budou pravděpodobně spekulovat že šlo o sabotáž tak jako tak, v některých věcech nemáme skoro šanci dozvědět se pravdu=/

Jan Veselý

10. leden 2021, 19:50

Diverzifikace zdrojů a distribučních kanálů je normální věc. Jen blázen by spoléhal na jedinou přepravní trasu přes X tranzitních zemí.

Dušan

11. leden 2021, 08:05

Jediný rozdiel medzi Ukrajinou a Ruskom je ten, že v Rusku majú viac zdrojov na rozkradnutie .... systém je v príncípe (zatiaľ) rovnaký.

Ale pokým Ukrajina sa musí (i keď nerada) pod tlakom verieľov meniť, tak Rusko je pre svoje príjmy zo surovív zakonzervované na dlhé roky bez vízie na zmenu.

PetrV

11. leden 2021, 10:15

Byl jste poslední dobou v Rusku?

Jedou a umí. Z těch sraček, cobyli v 90 tých letech díky opilci Jelcinovi je tam relativní klid.

Jen Navalnyj se sám otrávil, aby nemusel nastoupit do vězení...

Dalibor Čtvrtníček

11. leden 2021, 18:32

Jedou a umí. Umí stále pořád stejnou mantru. Mantru o zlém západě, kterému oficiálně několikrát vyhlásili válku kvůli sodomii.

Každému je ale jasné, že to je jenom zástěrka a ve zbytku světa se toho chytají oportunisté.

Proč taky ne, v RF být lépe nemůže, nástupnický systém tam je zničený, takže zbývá akorát relativizovat ostatní, oslabovat a zajistit aby nebyly lepší než oni.

Ve sra*kách se nyní doposud topí, špatné je to, že systém našel cestu jak jim to vštěpit do hlavy již od kolébky.

Zesměšňovat, urážet a vyhrožovat lidem, kteří mají zájem o to, aby se hledělona fakta je nejlepší obrana systému, který zakázal fakta. A když se opřete o fakta, že západ je na tm hůře z toho a makového důvodu, uvědomte si, že jdete proti svém uvlastnímu systému - totiž, že používáte fakta.

Bizon

11. leden 2021, 20:46

Rusové mají mantru o zlém západě, my máme mantru o zlém Rusku. Nijak je nechci obhajovat, ale my nejsme o moc lepší.

Bizon

11. leden 2021, 20:53

V Rusku se za Putina zvýsilo HDP na dvojnásobek! Jasně že spousta odvětví je ve sračkách a to HDP mají pořád na úrovni Itálie, ale co se zvýšilo na Ukrajině? Počet lidí kteří emigrují? Počet vlastních občanů které zabili v občasnké válce?

V Rusku bych normálně určitě žít nechtěl, ale kdybych si měl vybrat mezi Ruskem a Ukrajinou tak neváhám.

PetrV

11. leden 2021, 21:37

Bizone, komunistickým politrukům je to jedno. Hlavně že kradou pod rouškou greendealu. Oni převlékají tak, aby se měli lépe na úkor druhých a proti zdravému rozumu.

Takoví byli za komunistů, jsou teď a budou za 20 let. Pirát bartoš je typický politruk nové generace. Ovládá AI, lze do zadele greendealovým zlodějům- úplatky a tváří se jako předseda zeměkoule.

Snad další mladí budou mít odvahu tyto ksindly dovést k lopatě...

Petr

11. leden 2021, 19:32

Aneb furt čteme jak nám Rusko nepřátelsky zastaví plyn, ale reálně se to zas a znova podělá na spojenecky rozvrácené Ukrajině.

PetrV

11. leden 2021, 21:38

Se to samo rozvrátilo díky bidenovým demokratům. Obyčejný komunistický puč to byl mocichtivé lůzy.

Ahoj

11. leden 2021, 20:24

Pro tyto ojedinělé případy máme přece plynové zásobníky. NS2 není potřeba, ale když už je skoro hotový, tak by ho byla škoda.

A loni vybouchl Baumgartner v Rakousku. Když se stane nehoda na Ukrajině, tak hned korupce, šlendrián, oligarchové. A když v Rakousku, tak je to jen nehoda. :-)

PetrV

11. leden 2021, 21:42

Zásobníky jsou ze 1/4 vyčerpané, protože soudruzi helmuti v listopadu měli bezvětří. Proto stoupá cena plynu. Rusové víc nordstreamem neprotlačí, tak jede maximum přes UA, kde nevydržela trubka, protože soudruzi v kyjevě mají raději kaviár.

Bizon

11. leden 2021, 22:36

Souhlas. Zásobníky jsou solidní jistota, a nedostavět věc co je z 95% hotová je blbost.

A musím souhlasit i s tím výbuchem Ukrajina vs Rakousko, potvrzuji že tenkrát jsem žádné oligarchy neobviňoval. Vždyť to přece byla jen nehoda:D Všichni jsme holt trochu subjektivní:D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.