Generálním ředitelem nového Tykačova holdingu Sev.en Energy je Luboš Pavlas

DomůRychlé zprávyGenerálním ředitelem nového Tykačova holdingu Sev.en Energy je Luboš Pavlas

Generálním ředitelem holdingu Sev.en Energy, který od letoška zastřešuje firmy finančníka Pavla Tykače sdružené dříve ve skupinách Czech Coal a Sev.en, je ode dneška Luboš Pavlas (60). Doposud vedl hnědouhelnou elektrárnu ve Chvaleticích, která holdingu patří. Holding o tom informoval na svém webu . V čele chvaletické elektrárny Pavlase vystřídá Václav Matys.

Pavlas je absolventem oboru ekonomika a řízení energetiky ČVUT Praha. V Tykačových firmách působí na různých pozicích už téměř deset let.

V minulosti pracoval také ve skupině ČEZ a byl předsedou představenstva a generálním ředitelem Pražské teplárenské. V nové pozici bude zodpovědný za správu, řízení a rozvoj skupiny Sev.en Energy v Čechách i v Evropě.

Matys absolvoval Fakultu strojní Technické univerzity v Liberci a většinu svého profesního života působil v divizích skupiny ČEZ, z toho 12 let právě v elektrárně ve Chvaleticích, která ČEZ do roku 2013 patřila.

Nyní se Matys vrací po 13 letech do elektrárny jako člen představenstva a generální ředitel. Jeho klíčovým projektem bude modernizace bloků 1 a 2, dodala firma.

Holding Sev.en Energy letos v únoru uvedl, že se chce při nákupech primárně zaměřit na klasické energetické zdroje v západní Evropě. Firma už dříve oznámila, že je připravena do akvizic investovat více než miliardu eur (asi 26 miliard korun). Veškeré obchodní aktivity holdingu nově vede společnost Sev.en Commodities AG. Skupina uvedla, že těmito kroky rozšířila dosavadní zaměření svých firem z převážně výrobního na obchodně strategické. Tykač je podle aktuálního žebříčku časopisu Forbes šestým nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 31 miliard korun.