Komořanská teplárna letos investuje do oprav a modernizace 520 milionů korun. Nejvíce peněz z toho je určeno na ekologizace zdroje tak, aby podnik splňoval emisní limity stanovené Evropskou unií. Poté, co v pátek skončila topná sezona, může začít i běžná údržba horkovodní soustavy. ČTK to dnes řekla mluvčí Miloslava Kučerová.

Teplárenské společnosti United Energy a Severočeská teplárenská, které teplárnu v Komořanech tvoří, loni daly na investice přes 270 milionů korun.

„Nejvýznamnější investice letos budou vynaloženy na tzv. ekologizaci zdroje, konkrétně pak například na projekt mokrého odsíření pro kotle K6 – K10, na kterém v současné době pracujeme,“ uvedl ředitel společnosti United Energy Milan Boháček.

Při údržbě letos přijdou na řadu kotle, které potřebují důkladnou a nákladnou péči.

Pokračuje také rekonstrukce a údržba tepelných zařízení, respektive primárních a sekundárních rozvodů, do nichž Severočeská teplárenská celkem investuje přibližně 80 miliónů korun.

Dodávky tepla pro Most a Litvínov komořanská teplárna ukončila v pátek 31. května, což koresponduje s oficiálním termínem ukončení topné sezony uvedeným ve vyhlášce ministerstva průmyslu a obchodu. Loni se v obou městech přestalo topit 11. května, tedy o 20 dní dříve.

„Abychom přerušili dodávky tepla až v oficiálním termínu ukončení topné sezóny, případně ještě déle, to se nestalo již několik let. Naposledy v roce 2015, kdy jsme topnou sezónu s konečnou platností ukončili až 1. června,“ uvedl Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská.

V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost, na základě žádosti odběratelů, připravena dodávky tepla opět obnovit.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *