Německá vláda představila návrh vyhradit na podporu výroby baterií 1 miliardu eur. Země chce tímto krokem dohnat technologické manko a do 12 let zvýšit podíl Německa a zbytku Evropy na tomto rychle se rozvíjejícím trhu na 30 %.

Náš západní soused tak chce reagovat na fakt, že asijští výrobci baterií získávají stále dominantnější pozici,a evropští výrobci automobilů se tak pomalu ale jistě ocitají v nevýhodné pozici. Tímto krokem by Němci rádi snížili závislost svého automobilového průmyslu na Asii a podpořili tvorbu nových pracovních míst doma, potažmo v Evropě.

Podle expertů je to myšlenka líbivá, otázkou však zůstává, zda na takovýto krok již není pozdě. Ministr hospodářství Peter Altmeiter v úterý prohlásil, že by Německo rádo položilo v příštích měsících základy projektu a masová výroba baterií by se v Evropě měla rozjet k roku 2021.

“Produkce by mohla začít tak rychle, jak jen to bude možné.”

Peter Altmeiter, německý ministr hospodářství.

Altmeiter dále uvedl, že Německo chce na problematice pracovat spolu s dalšími zeměmi, konkrétně přitom jmenoval Francii, Polsko a Rakousko. Dodal, že již několik stran se o projekt zajímá a že pro vytvoření konsorcia, které by začalo s výrobou, by bylo potřeba asi 500 milionů eur. Do budoucna by byl rád, aby vzniklo několik konsorcií, z nichž by každé vytvářelo 1000 až 2000 pracovních míst. První konkrétní investici ministr očekává na začátku příštího roku.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *