Domů
Elektřina
C-Energy Planá zpřístupní svou inovaci spojující turbínu a bateriové úložiště
Teplárna Klingenberg v Berlíně. Zdroj: https://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Berlin-Rummelsburg_Kraftwerk_Klingenberg.jpg

C-Energy Planá zpřístupní svou inovaci spojující turbínu a bateriové úložiště

Elektřina
1 komentář
23. červenec 2018, 12:51
ČTK

Společnost C-Energy Planá se dohodla s představiteli Teplárenského sdružení ČR na zpřístupnění svého platného užitného vzoru, který chrání inovativní spojení provozu turbíny s bateriovým úložištěm a řídicím systémem do jednoho společného provozu. Firma, která má sídlo v Plané nad Lužnicí na Táborsku, o tom dnes informovala ČTK.

„Přibližně dva roky jsme se světovými výrobci baterií a řídicích systémů řešili funkcionalitu a zapojení baterie k roztočenému zdroji elektřiny – turbíně. Aktuálně již ve finálním stádiu probíhá výběrové řízení na dodavatele bateriového systému, který bude jako první svého druhu instalován do konce příštího roku v našem energetickém zdroji v Plané,“ uvedl dnes jednatel společnosti C-Energy Planá Ivo Nejdl.

Projekt velkokapacitního bateriového úložiště připravuje společnost od konce roku 2015. Na počátku letošního února vyhlásila firma veřejné výběrové řízení na dodávku úložiště o výkonu čtyř megawattů (MW), což bude největší soustava baterií v České republice.

„Z hlediska fyzikálního fungování elektrizační soustavy je využití klastického rotačního zdroje a bateriového úložiště správná cesta k udržení stability a kvality poskytovaných služeb, a je tak možné v provozu testovat využití obou odlišných technologií. Vážíme si ochoty vedení společnosti C-Energy Planá stáhnout svůj užitný vzor,“ dodal dnes ředitel Teplárenského sdružení ČR Martin Hájek,

C-Energy Planá dodává teplo a elektrickou energii podnikům a obyvatelům v aglomeraci Sezimovo Ústí – Planá nad Lužnicí na Táborsku.

Od roku 2012 byl energetický závod rozsáhle rekonstruován a modernizován s investicí přesahující dvě miliardy korun. Výsledkem je snížení emisí oxidu siřičitého, oxidu dusíku a prachu o 80 procent oproti roku 2012.

Společnost zaměstnává zhruba 80 pracovníků. Celkový instalovaný elektrický výkon zdroje je 56 MW, dodávky tepla přesahují 500.000 gigajoulů (GJ) za rok. Součástí je rozsáhlý systém rozvodů, který dodává pitnou vodu především místním průmyslovým podnikům v průmyslové zóně Planá nad Lužnicí.

Potřebujete být v obraze ohledně elektroenergetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti elektroenergetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Státu by se teď hodilo mít ČEZ pod pevnou kontrolou, říká ředitel ANDE Jiří Gavor
24. červen 2022, 05:30
HN: RWE pozastavila prodej zásobníků plynu v ČR, zájem měl jen EPH
24. červen 2022, 05:07
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
Martin_C
23. červenec 2018, 13:58

Pokud se jedna u nize uveden vyberove rizeni nazev techncike specifikace je

TECHNICKÁ SPECIFIKACE (MINIMÁLNÍ TECHNICKÉ POŽADAVKY) BATERIOVÉHO ÚLOŽIŠTĚ (SAE) PRO VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ PROJEKTU

„FOTOVOLTAICKÁ ELEKTRÁRNA S AKUMULACÍ TEPLÁRNY PLANÁ NAD LUŽNICÍ“

https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=order&a=detaildocumentsandimages&rwr=dodavka-baterioveho-uloziste

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se