Dánská energetická firma Orsted podepsala dohodu o prodeji podílu 50 procent ve větrné elektrárně na moři Hornsea 1, která je nyní ve výstavbě, investičnímu fondu Global Infrastructure Partners (GIP). Celková hodnota transakce činí 4,46 miliardy liber (12,8 miliardy Kč) a částka má být vyplacená mezi roky 2018 a 2020. Větrná farma Hornsea 1 má začít vyrábět elektřinu v roce 2020 a má být největší větrnou elektrárnou na moři na světě.

Elektrárna se nachází v Severním moři u pobřeží Anglie. Bude mít 174 větrných turbín a kapacitu 1218 megawattů (MW), což stačí na uspokojení poptávky jednoho milionu domácností v Británii, uvedl server CNBC.

Celková kapacita větrných elektráren na moři v Evropě se loni podle údajů organizace WindEurope zvýšila o 25 procent. Nově instalovaná kapacita loni činila 3,1 gigawattů (GW) a celková kapacita tak stoupla na téměř 15,8 GW.

Instalovaná kapacita větrných elektráren po celém světě loni dosáhla 539 GW. To bylo o 52,5 GW, tedy 11 procent, více než v roce předchozím. Jedničkou v nových instalacích byla Čína.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *