Domů
Energetika v ČR
Předseda představenstva ČEPS byl odvolán

Předseda představenstva ČEPS byl odvolán

Ke dni 31. 3. 2016 byl z rozhodnutí dozorčí rady odvolán předseda představenstva ČEPS Vladimír Tošovský. Společnost to uvedla ve své tiskové zprávě. Představenstvo zvolí nového předsedu na svém dalším zasedání.

Vladimír Tošovský stál v čele provozovatele přenosové soustavy téměř deset let s krátkou přestávkou, během níž zastával funkci ministra průmyslu a obchodu ve vládě Jana Fišera.

„Rozhodnutí dozorčí rady respektuji. Odcházím z firmy, která je stabilní a vykazuje výborné hospodářské výsledky. Za to patří dík především klíčovým spolupracovníkům, bez nichž bych ve své funkci takových úspěchů nedosáhl. Jsou to unikátní profesionálové, které společnost ČEPS potřebuje a na nichž závisí energetická bezpečnost naší země.“

Vladimír Tošovský

ČEPS, a. s. dosáhla vloni před zdaněním zisku 2 miliardy  korun. V porovnání s rokem 2014 jde o nárůst o 681 milionů. Již několik let pokračuje investiční program, na jehož základě probíhá výstavba nových vedení nebo výstavba regulačních transformátorů na hranicích s Německem. Loni dosáhly investice do přenosové soustavy 5,6 miliardy Kč. Do roku 2026 plánuje ČEPS investovat průměrně 4,7 miliardy ročně.

Zmíněná tisková zpráva neuvádí důvod odvolání předsedy Tošovského. Podle serveru Lidovky.cz nejde o žádné překvapení, o odvolání se mělo intenzivně hovořit již od začátku roku.

Dozorčí rada si navíc zvolila za svého předsedu Jiřího Macešku, který je jejím členem od září loňského roku. Dále bylo rozhodnuto, že od prvního dubna se novým členem představenstva stane Karel Pícl, kterému zároveň posledním březnovým dnem končí členství v dozorčí radě společnosti.

Zdroj úvodní fotografie: ČEPS, a. s.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.