Čínská jaderná elektrárna s reaktory HTR-PM byla připojena k elektrické síti
Elektrárna se dvěma demonstračními vysokoteplotními a plynem chlazenými reaktory (HTR-PM) v čínské provincii Shandong byla připojena k elektrické síti. Elektrárna Shidaowan disponuje dvěma reaktory HTR-PM, pohánějícími jednu turbínu s instalovaným výkonem 210 MW. Běžného provozu by se měly oba reaktory dočkat v polovině roku 2022.
Čínská energetická společnost China Huaneng oznámila, že její demonstrační projekt elektrárny s reaktory HTR-PM byl připojen k elektrické síti. Elektrárna Shidaowan disponuje dvěma reaktory s tepelným výkonem 250 MW, které pohání společný turbogenerátor s elektrickým výkonem 210 MW.
Za demonstračním projektem stojí konsorcium vedené China Huaneng s 47,5 %, China Nuclear Engineering Corporation (dceřiná společnost China National Nuclear Corporation) s 32,5 % a Tsinghua University’s Institute of Nuclear and New Energy Technology s 20 %. Elektrárna, jejíž výstavba započala v roce 2012, by měla být uvedena do provozu zhruba v polovině příštího roku.
Čtvrtá generace jaderných reaktorů
Reaktory HTR-PM se řadí do skupiny vysokoteplotních plynem chlazených reaktorů (HTGR), zároveň China Huaneng uvádí, že má již charakteristiky IV. generace jaderných reaktorů."Úspěšné připojení k síti elektrárny Shidao Bay HTGR představuje první HTGR na světě s charakteristikami čtvrté generace. Tento pokročilý jaderný energetický systém dosáhl kvalitativního skoku z laboratorních podmínek do inženýrské aplikace,“ uvedla China Huaneng v tiskové zprávě.
Reaktor HTR-PM navazuje na čínský experimentální projekt HTR-10 spuštěný v roce 2003. Čína zároveň připravuje komerční typ HTR-PM600 s celkem šesti reaktory a instalovaným elektrickým výkonem 650 MW.
Mohlo by vás zajímat:
I přestože se občas nějaký reaktor spustí a to především v Číně, tak bývají další odstavovány a jaderná energie paběrkuje. Její podíl na výrobě EE celosvětově klesá a válcují ji OZE. Ruští trollové nás straší blackoutem po odstavení dalších tří reaktorů v Německu. Co ale když ten blackout nepřijde? Co potom? Jaké vymyslí proti EU téma? Vrátí se snad k osvědčenému Sórošovi a sluníčkářům?
Takže kdo ukazuje na zásadní problémy Občasných Zdrojů Energie, tak je ruský troll?
Vy máte hodně jednoduché vidění světa...
Ruský troll je ten, kdo cílevědomě lživě dezinformuje a straší. Mohou být samozřejmě i jiní trollové, nejen ruští.
Takže kdo ukazuje na zásadní problémy Občasných Zdrojů Energie, tak je troll?
Vy máte hodně jednoduché vidění světa...
Občas je nějaký reaktor spuštěn a to především v Číně. Víc jich ale bývá odstavováno a jaderná energetika paběrkuje. Trollové ná straší blackoutem po odstavení dalších tří reaktorů v Německu. Co ale, když žádný blackout nepřijde. Jaké vymyslí proti EU téma? Vrátí se snad k Sórošovi a sluníčkářům?
A kdo teď starší Blackoutem? Po odstavení 3 bloků v SRN se s největší pravděpodobností stane SRN čistým dovozcem.
Spíš bude zajímavá situace po odstavení uhelných bloků, které v listopadu tvořili, spolu s jádrem, majoritní zdroj energie.
Ano, Německo se stane čistým dovozcem a ostatní vývozci. Tomu nezabráníte, pro zisk jde všechno. Co se stane? Německé ovzduší se vyčistí (v závislosti na vzdušných proudech), za pár let se to promítne i do zdraví obyvatel. Až vývozci (např. my) vyčerpají zásoby uhlí a štěpného materiálu, stanou se Němci vývozcem za desetinásobnou cenu (berte nebo nechte bejt). Rozjedou své uhelné elektrárny a přesvědčí nás, že jádro je vlastně nejekologičtější zdroj. Sákriš, vždyť já vlastně straším! No fuj, asi jsem ruský troll :-((
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se