Domů
Jaderné elektrárny
Dukovany prodlouží odstávku 3. bloku do května, rozšíří servis

Dukovany prodlouží odstávku 3. bloku do května, rozšíří servis

V Jaderné elektrárně Dukovany prodlouží společnost ČEZ odstávku třetího bloku o měsíc do začátku května. Blok nevyrábí elektřinu od 25. ledna. Podle dřívějších informací firmy měla odstávka spojená s výměnou části jaderného paliva v reaktoru skončit počátkem tohoto měsíce. Jak dnes ČTK sdělil mluvčí Dukovan Jiří Bezděk, společnost využila nižší spotřeby elektřiny v Česku a v bloku udělá další práce.

Spotřeba elektrického proudu v ČR podle mluvčího nyní klesla přibližně o desetinu. Elektrárna Dukovany má celkový instalovaný výkon 2040 megawattů, její zbývající tři bloky jsou v provozu.

Prodloužení odstávky třetího bloku podle Bezděka nijak nesouvisí s šířením koronaviru. „Aktuální stav je takový, že je hotová většina z plánovaných servisních i investičních akcí, do reaktoru bylo zavezeno čerstvé palivo,“ uvedl mluvčí elektrárny. Dodal, že v prodlouženém termínu odstávky energetici kromě dalších konrol upraví v bloku vybrané části primárního okruhu.

Ilustrační foto

Kvůli šíření koronaviru platí v obou českých jaderných elektrárnách, Dukovanech i Temelíně, mimořádná preventivní opatření. Omezený je vstup, pracovníci musí mít zakrytá ústa a nos. „Každý před vstupem nebo vjezdem do elektráren prochází bezkontaktním měřením tělesné teploty a desinfekci rukou,“ doplnil mluvčí. Přes 500 zaměstnanců pracuje z domova. Po 20. březnu také přešel personál z šestisměnného provozu na čtyřsměnný, čímž elektrárny získaly zálohu těchto pracovníků. Provádí se dezinfekce svozových autobusů.

V Temelíně teď podle plánu stojí jeden ze dvou bloků. Obě jaderné elektrárny aktuálně podle Bezděka pokrývají spotřebu elektrické energie ČR přibližně ze 30 procent.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.