Na jaderné elektrárně Barakah 3 byly dokončeny studené hydrostatické testy

DomůJaderné elektrárnyNa jaderné elektrárně Barakah 3 byly dokončeny studené hydrostatické testy

Studené hydrostatické testování na třetím bloku jaderné elektrárny Barakah, která disponuje celkem 4 reaktory, bylo dokončeno. Informaci o elektrárně, která se nachází na území Spojených arabských emirátů, oznámila energetická společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC).

Design reaktoru APR 1400
Design reaktoru APR 1400; Zdroj: KHNP

Před zahájením zkoušek došlo k proplachu parovodního systému bloku demineralizovanou vodou a pod víko tlakové reaktorové nádoby byla nainstalována těsnění. Hydrostatickým testem byly prověřeny veškeré svary, spoje, potrubí a komponenty chladícího systému reaktoru. Zkouška spočívala ve vytvoření tlaku uvnitř systému bloku o 25 % vyššího, než jakému bude chladící okruh čelit za nominálního provozu.

Inspekční týmy ze společností Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) a Korea Electric Power Corporation (Kepco), spolu s dozorem nad uvedením zařízení do provozu a týmy na sledování kvality ze společnosti ENEC a jeho dceřiné společnosti Nawah Energy Company, která je budoucím provozovatelem jaderné elektrárny, provedly důkladnou kontrolu systémů v průběhu testovacího procesu.

Koncem března 2018 byl dokončen blok Barakah 1 (zdroj Cheong Wa Dae).
Koncem března 2018 byl dokončen blok Barakah 1 (zdroj Cheong Wa Dae).

Výkonný ředitel společnosti ENEC, Mahamed Al Mammadi sdělil, že úspěšné dokončení studených hydrostatických zkoušek prověřilo chladící systém bloku a vysokotlaké komponenty dle nejvyšších mezinárodních standardů kvality a bezpečnosti, spolu s požadavky národního jaderného dozoru.

„Dokončení těchto zkoušek přibližně rok po dokončení stejných testů na druhém bloku elektrárny demonstruje zkušenosti, které v současnosti získáváme při výstavbě identických bloků,“ uvedl Al Mammadi.

První blok bude možná vyrábět elektřinu již v příštím roce

Výstavba čtyř reaktorových bloků jihokorejského designu APR-1400 v areálu elektrárny Barakah v regionu al-Gharbíja začala v roce 2012. Dokončení prvního bloku elektrárny bylo ohlášeno počátkem tohoto roku, přičemž se očekává plnohodnotné spuštění koncem roku 2019 nebo počátkem roku 2020.

Veškeré betonářské práce a umístění těžkého zařízení pro čtvrtý blok bylo dokončeno v říjnu. V současnosti jsou práce na 3. bloku dokončeny z více jak 86 %, zatímco kompletní proces výstavby všech čtyř bloků je dokončen z 91 %.

Monitoring
Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...Loading interface...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Přenosová soustava 3D
Prohlédněte si v názorné mobilní aplikaci, jak funguje česká přenosová soustava!
Web podporují