Domů
Jaderné elektrárny
Na jaderné elektrárně Barakah 3 byly dokončeny studené hydrostatické testy

Na jaderné elektrárně Barakah 3 byly dokončeny studené hydrostatické testy

Studené hydrostatické testování na třetím bloku jaderné elektrárny Barakah, která disponuje celkem 4 reaktory, bylo dokončeno. Informaci o elektrárně, která se nachází na území Spojených arabských emirátů, oznámila energetická společnost Emirates Nuclear Energy Corporation (ENEC).

Design reaktoru APR 1400; Zdroj: KHNP

Před zahájením zkoušek došlo k proplachu parovodního systému bloku demineralizovanou vodou a pod víko tlakové reaktorové nádoby byla nainstalována těsnění. Hydrostatickým testem byly prověřeny veškeré svary, spoje, potrubí a komponenty chladícího systému reaktoru. Zkouška spočívala ve vytvoření tlaku uvnitř systému bloku o 25 % vyššího, než jakému bude chladící okruh čelit za nominálního provozu.

Inspekční týmy ze společností Korea Hydro and Nuclear Power (KHNP) a Korea Electric Power Corporation (Kepco), spolu s dozorem nad uvedením zařízení do provozu a týmy na sledování kvality ze společnosti ENEC a jeho dceřiné společnosti Nawah Energy Company, která je budoucím provozovatelem jaderné elektrárny, provedly důkladnou kontrolu systémů v průběhu testovacího procesu.

Koncem března 2018 byl dokončen blok Barakah 1 (zdroj Cheong Wa Dae).

Výkonný ředitel společnosti ENEC, Mahamed Al Mammadi sdělil, že úspěšné dokončení studených hydrostatických zkoušek prověřilo chladící systém bloku a vysokotlaké komponenty dle nejvyšších mezinárodních standardů kvality a bezpečnosti, spolu s požadavky národního jaderného dozoru.

„Dokončení těchto zkoušek přibližně rok po dokončení stejných testů na druhém bloku elektrárny demonstruje zkušenosti, které v současnosti získáváme při výstavbě identických bloků,“ uvedl Al Mammadi.

První blok bude možná vyrábět elektřinu již v příštím roce

Výstavba čtyř reaktorových bloků jihokorejského designu APR-1400 v areálu elektrárny Barakah v regionu al-Gharbíja začala v roce 2012. Dokončení prvního bloku elektrárny bylo ohlášeno počátkem tohoto roku, přičemž se očekává plnohodnotné spuštění koncem roku 2019 nebo počátkem roku 2020.

Veškeré betonářské práce a umístění těžkého zařízení pro čtvrtý blok bylo dokončeno v říjnu. V současnosti jsou práce na 3. bloku dokončeny z více jak 86 %, zatímco kompletní proces výstavby všech čtyř bloků je dokončen z 91 %.

Komentáře

(4)

MooJin

21. prosinec 2018, 19:43

Takže i v takto prosluněné zemi bez jaderných zbraní nemají jen soláry, ale staví i jaderky, proč asi...

No určitě jim to někteří zdejší zaslepenci pomocí „prokazatelných" čísel vysvětlí:).

Milan Vaněček

21. prosinec 2018, 19:48

Indie nemá jaderné zbraně???

MooJin

21. prosinec 2018, 20:45

Vaněček nemá mozek? Ne, však to tady pravidelně dokazuje.

„Informaci o elektrárně, která se nachází na území Spojených arabských emirátů"

Milan Vaněček

21. prosinec 2018, 20:50

Máte pravdu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.