Německo má letos dosáhnout již 38% podílu OZE ve výrobě elektřiny

15. prosinec 2018, 15:48
DomůNěmeckoNěmecko má letos dosáhnout již 38% podílu OZE ve výrobě elektřiny
Německo spoléhá na větrné turbíny hlavně na severu země. Jedna z moderních turbín firmy Siemens, které přesahují výšku 100 m (zdroj Siemens).

Podíl výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů v Německu by měl za letošek dosáhnout 38 %, což je více, než je současný cíl německé vlády pro 2020, který je nastaven na 35 %. Se zprávou přišla skupina BDEW, která sdružuje německé energetické společnosti.

Podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) ve výrobě elektřiny u našeho západního souseda v každém roce stabilně stoupá. Od roku 2013, kdy podíl činil 24 %, po loňský rok, kdy OZE dodaly 36 % vyrobené elektřiny. A nejinak tomu má být letos.

Podle dat, s kterými pracuje sdružení BDEW, by letos mělo být z OZE vyrobeno 229 TWh elektřiny, což je o 11 TWh více než loni. Zpráva vychází z reálných dat za první tři kvartály a aproximace posledního kvartálu.

Největší nárůst tradičně představují výrazně dotované solární a větrné elektrárny, které mají dodat 159 TWh, což je nárůst o 14 TWh oproti loňskému roku. Tyto dva zdroje se podílí na energetickém mixu 27 %. Meziročně poklesla o 16 % produkce z vodních zdrojů. U biomasy došlo k nepatrnému nárůstu. Celkově se ve výhledu výroby za rok 2018 počítá s výrobou 649 TWh, z čehož 50 TWh má tvořit export elektřiny do zahraničí.

{„country“:“GER“,“type“:“PIE“,“from“:“2018-01-01″,“to“:“2018-11-30″,“caption“:“Podíl jednotlivých zdrojů na výrobě elektřiny v Německu za prvních 11 měsíců letošního roku.“,“url“:“https://energodock.cz/energodock/get_electricity_shares.php“,“source“:“shortcode“,“start_date“:“2018-01-01″,“end_date“:“2018-11-30″}

Ve svém doporučení vládě doporučuje sdružení více podporovat offshore větrné projekty, zlepšit plánování onshore větrných elektráren a jejich propagaci u obyvatel dotčených oblastí. V neposlední řadě apelují na prioritizaci projektů na posílení přenosové soustavy. Ve středu vláda schválila dokument, který má zrychlit výstavbu důležitého severojižního vedení.

Loading...Loading...Loading...Loading...Loading...
Naši partneři
Odebírejte náš newsletter
Zadejte svůj email, pokud Vás zajímají čerstvé zprávy o energetice.
Naše služby a inzerce
Zobrazit
Web podporují