Ve středu vyšel německý report „Ochrana klimatu 2016“, podle kterého Německo zřejmě nesplní vlastní navržené klimatické cíle pro rok 2020. Do voleb se přitom Německo nechystá k žádným dalším razantním krokům v této oblasti.

Informační portál Platts informoval, že Německo ve středu vydalo svůj druhý roční report „Ochrana klimatu 2016“. Z reportu je patrné, že nejlidnatější země Evropy pravděpodobně nedodrží vlastní navržené cíle pro rok 2020, do kterého se měly omezit emise CO2 o 40 % ve srovnání s rokem 1990.

Dle nejnovějších odhadů je Německo na cestě ke snížení emisí CO2 o 37,0 až 40,4 % v roce 2020. Nicméně report uvádí, že se pravděpodobně dosáhne spíše spodní odhadované hranice s poznámkou, že ve hře je stále mnoho důležitých neznámých.

Ministryně pro životní prostředí Barbara Hendricksová ze strany SPD prohlásila, že opatření na ochranu klimatu z akčního programu začínají mít znatelný dopad například v podobě snížení nákladů za energie či vytváření pracovních míst.

Volby odsouvají možné mimořádné kroky

Vláda nezvažuje žádné další mimořádné kroky před rokem 2018 vzhledem k volbám v září 2017. Opatření zavedená v roce 2014 zatím snížila vypouštění emisí o 47 až 58 milionů tun CO2 v porovnání s potřebnou hodnotou 62 až 78 milionů tun. Celkově by na dosažení svých cílů muselo Německo snížit vypouštění emisí CO2 o 500 milionů tun do roku 2020. Za hlavní oblasti pro zlepšení označila ministryně energetické úspory, uhelné elektrárny a elektrifikaci dopravy.

Předpověď pro rok 2020 počítá s ekonomickým růstem země či globálními cenami paliv. Samotné Německo potom plánuje vyřadit jaderné elektrárny do roku 2022, což má v současné době vyšší prioritu než vyřazení uhelných elektráren. Budoucnost německých uhelných elektráren byla určena Klimatickým plánem 2050, který německá vláda přijala těsně před COP22.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *