Domů
Německo
RWE počítá ztráty, omezení těžby v lomu Hambach povede ke značnému poklesu výroby elektřiny

RWE počítá ztráty, omezení těžby v lomu Hambach povede ke značnému poklesu výroby elektřiny

Německá energetická společnost RWE v úterý oznámila, že kvůli nucenému omezení těžby hnědého uhlí v lomu Hambach v důsledku soudního příkazu zabraňujícímu vykácení Hambašského lesa bude v příštím roce snížena produkce elektřiny v elektrárnách Neurath a Niederaussem o 9 až 13 TWh. K mírnému snížení plánované produkce elektřiny v uvedených zdrojích dojde pravděpodobně již letos.

Zahraniční server Platts v úterý informoval o snížení plánované výroby elektřiny v hnědouhelných elektrárnách Neurath a Niederaussem, jejichž celkový instalovaný výkon dosahuje 7 GW, až o 300 GWh v letošním roce a o 9 až 13 TWh v roce 2019. V loňském roce vyrobily uvedené elektrárny přes 50 TWh elektřiny.

Soudní příkaz zabraňující vykácení Hambašského lesa bude podle RWE v příštím roce znamenat snížení produkce uhlí o 10-15 milionů tun z původně plánovaných 40 milionů tun. Ve zbytku letošního roku bude těžba poznamenána pouze mírně, podle RWE bude nižší o zhruba 300 tisíc tun proti plánu.

RWE koncem září uvedla, že zastavení těžby kvůli ochraně zbytku Hambašského lesa by pro společnost znamenalo ztrátu až 5 miliard eur. Společnost očekává, že soudní řízení týkající se rozšíření těžby na lomu Hambach může trvat až do roku 2020 a že finální rozhodnutí nepadne dříve než na konci roku 2020.

Proti plánovanému vykácení lesa se zvedla silná vlna odporu ze strany ekologických aktivistů. Začátkem října protestovalo u Hambašského lesa za zachování tohoto lesa a za konec využívání uhlí k výrobě elektřiny na 50 000 aktivistů.

Komentáře

(3)

hariprasad

1. listopad 2018, 10:42

Nižší výroba znamená i nižší emise. Vzhledem k tomu, že Německo neplní plán snižování emisí CO2, tak je to vlastně dobrá zpráva. Teď se ukáže, jak se k tomu německá energetika postaví.

Carlos

1. listopad 2018, 12:57

Jen dotaz, emise máte za energetiku, nebo ekonomiku? Pokud za celou ekonomiku, tak se musí brát do úvahy to že EU má problémy se silniční dopravou a dostat přepravy na železnici (a dosáhnout deklarovaného podílu 30 %), která trpí nízkou kapacitou a přecpaností (např. není jak protáhnout těžké vlaky ze SRN na Moravu, chybí kapacity) a také to že jsme na vrcholu hospodářského cyklu a ještě chvíli tam budeme.

Petr

2. listopad 2018, 11:38

Já očekávám největší vliv tohoto v příštích 2 letech na snížení exportu a rychlém zdražení elektřiny hlavně v plánovaně problémové Belgii, Nizozemí a Francii.

Pro Německo to bude spíš výhodné, alespoň to podpoří prodloužení provozu tamního jádra, a ten blbej zbytek lesa se stejně nakonec vykácí a levně přístupné uhlí do roku 2040 dotěží.

Pak se tam dá postavit daleko hezčí rekreační krajina, kam budou lidé skutečně chodit masově odpočívat, a né jen pár zelených šílenců se přivazovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.