Domů
Teplárenství
Enel dokončil světově první geotermálně-biomasovou hybridní elektrárnu

Enel dokončil světově první geotermálně-biomasovou hybridní elektrárnu

Na konci minulého měsíce italský Enel v tiskové zprávě oznámil dokončení výstavby světově první hybridní elektrárny kombinující geotermální elektrárnu Cornia 2 se spalováním biomasy.

Přidání části spalující biomasu s výkonem 5 MW k již existující geotermální elektrárně o výkonu 13 MW by mělo ročně znamenat 30 GWh energie navíc, zároveň se podle Enelu ušetří 13 000 tun CO2 vypuštěného do ovzduší.

Projekt využívá biomasu získanou z místních lesů v okruhu 70 km, jejíž spalování pomáhá zvyšovat teplotu páry uvolňované z geotermálního vrtu ze 150-160 °C až na 370-380 °C. Tím se zvyšuje celková entalpie páry, což vede k většímu výkonu turbíny a zvýšení účinnosti v důsledku snížené vlhkosti přehřáté páry.

„Integrace různých technologií je významným krokem vpřed pro budoucnost energie z obnovitelných zdrojů,“ řekl generální ředitel společnosti Enel Green Power Francesco Venturini.

„Tato elektrárna, stejně jako naše elektrárna Stillwater ve Spojených státech, která kombinuje kontinuální výrobní kapacitu binárního cyklu geotermální technologie s termodynamickou solární elektrárnou, umožní optimalizaci výroby a představuje napodobitelný model, který otevírá nové energetické, ekonomické a pracovní příležitosti.“

Enel investoval do projektu více než 15 milionů euro (více než 400 milionů korun). Nová elektrárna je technologicky inovativní hlavně z toho důvodu, že nemá téměř žádný dopad na životní prostředí, vylepšuje stávající elektrárnu a kombinuje dva obnovitelné zdroje energie v systému s potenciálem pro budoucí mezinárodní rozvoj.

Úvodní fotografie (ilustrační – geotermální elektrárna Reykjavik): ThinkGeoEnergy

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.